Strona główna/Urząd/Aktualności/Piknik Rodzinny z Fundacją Ramża

Piknik Rodzinny z Fundacją Ramża

Aktualności 23 Sierpnia 2013

Za sprawą Fundacji "Ramża" oraz Domu Kultury w Leszczynach w minioną niedzielę w leszczyńskim Parku Leśnym przygotowano mnóstwo atrakcji dla mieszkańców. Ramża, DK w Leszczynach oraz leszczyńskie Koło Ruchu Autonomii Śląska, Stowarzyszenie "Jestem", Spółdzielnia Mieszkaniowa Karlik oraz Gimnazjum nr 2 zorganizowali "I Międzypokoleniowy Piknik Rodzinny".

Do organizatorów dołączyli także Seniorzy z Krokusa oraz liczna grupa młodych wolontariuszy, głównie z Gimnazjum Nr 2 w Leszczynach.

"To wydarzenie kończy roczny projekt realizowany przez Fundację Ramża: "Od przedszkola do seniora" w ramach Lokalnych Partnerstw Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności - mówi Ewa Kluczniok, prezes FL Ramża. - Motywem przewodnim pikniku było promowanie dbałości o najbliższe otoczenie, w tym głównie segregację odpadów i wpajanie mieszkańcom konieczności sprzątania po swoich psach". Wolontariusze i seniorzy rozdawali mieszkańcom bezpłatnie kolorowe worki do segregacji śmieci oraz woreczki do zbierania psich odchodów (rozdano ok 300 rolek worków i 2000 woreczków na psie odchody).

"Mamy nadzieję, że mieszkańcy zrozumieją, że dbałość o miejsce zamieszkania i najbliższe otoczenie to także sprzątanie po swoim psie. To dopiero początek naszych działań, mamy nadzieję, że coraz więcej osób do nas dołączy i będziemy wspólnie propagować idee troski o najbliższą okolicę" - dodaje Ewa Kluczniok. W ramach zrealizowanego pikniku uczestnicy mogli skorzystać m.in. z bezpłatnego pomiaru cukru i ciśnienia. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci - kolorowych dmuchanych zamków, malowania twarzy, gier i konkursów, odbył się także integracyjny mecz w siatkówkę. Leszczyńskie Koło Ruchu Autonomii Śląska - jako partner projektu zorganizowało pokaz ratownictwa drogowego. Uczestnikom pikniku czas umilał zespół "Trojoki".

W czasie pikniku Ewa Kluczniok i Marcin Stempniak (członek Zarządu Fundacji) wręczyli również dyplomy tegorocznym laureatom Programu Działaj Lokalnie 8. Wśród nich znalazło się aż 6 organizacji i grup nieformalnych z Czerwionki Leszczyn. "Rozdaliśmy 41 800 zł na najlepsze projekty i inicjatywy, stanowiące odpowiedź na potrzeby naszych mieszkańców" - informuje Marcin Stempniak.

Projekt "Od przedszkola do seniora" realizowany w ramach Programu Lokalne Partnerstwa Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Partner strategiczny projektu ; Spółdzielnia Mieszkaniowa Karlik w Czerwionce-Leszczynach.

do góry