Strona główna/Urząd/Aktualności/Ogólnopolska akcja Narodowe Czytanie “Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza

Ogólnopolska akcja Narodowe Czytanie “Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza

Aktualności 26 Sierpnia 2016

Biblioteka Publiczna w Czerwionce-Leszczynach serdecznie zaprasza mieszkańców do udziału w ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie “Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza, która odbędzie się pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polski 2 września w godz. 11:00–13:00 w Bibliotece Centralnej przy ul. 3 Maja 15. Fragmenty powieści nagrodzonej Literacką Nagrodą Nobla zinterpretuje lider zespołu "Łzy" - Adam Konkol oraz goście honorowi spotkania.

To piękna książka o zwycięstwie prawdy i miłości – historia wiary, która pozwala budować silne więzi kształtujące wspólnotę. „Quo vadis” stanowi opowieść o triumfie odwagi, o konsekwencji w działaniu, o solidarności w imię fundamentalnych idei. Dla nas, Polaków, mądre przesłanie powieści Henryka Sienkiewicza ma dodatkowy wymiar zwłaszcza dziś w świetle 1050-lecia Chrztu naszej Ojczyzny (…). Gorąco zachęcam wszystkich Państwa do wspólnego czytania „Quo vadis”.

Chciałbym, aby po raz kolejny Narodowe Czytanie było dla nas wszystkich czasem inspirujących refleksji, przynoszącym radość z kontaktu z prawdziwą literaturą(…). Niech w Państwa miejscowości również wybrzmią słowa, które sto dwadzieścia lat temu wyszły spod pióra pierwszego polskiego noblisty.” – fragmenty z listu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej – Andrzeja Dudy

do góry