Strona główna/Urząd/Aktualności/Nowy sezon artystyczny w CKE

Nowy sezon artystyczny w CKE

Aktualności 9 Października 2018

Koncertem Grzegorza Turnaua, który odbył się w minioną sobotę, Centrum Kulturalno-Edukacyjne w Czerwionce-Leszczynach zainaugurowało kolejny sezon artystyczny.

Centrum Kulturalno-Edukacyjne obchodzi również pięciolecie swojej działalności, podczas uroczystości nie zabrakło więc słów podsumowania. Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski podkreślił, że podziękowania za niezwykle udane pięć lat należą się zarówno tym, którzy przyczynili się do powstania CKE, pracownikom Miejskiego Ośrodka Kultury, ale także uczestnikom licznych wydarzeń artystycznych, bez których Centrum nie mogłoby istnieć.

Grzegorz Turnau - kompozytor, pianista, wokalista, poeta, tym razem przedstawił swoją najnowszą propozycję - „TurBiKon”. Wspólnie z Cezarym Konradem, laureatem Grammy i najlepszym polskim perkusistą jazzowym oraz Robertem Kubiszynem, zdobywcą Fryderyka, czołowym polskim basistą zaprezentowali zgromadzonej widowni zarówno stare, dobrze znane przeboje, jak i najnowsze utwory Turnaua, które dzięki nowej, jazzowej aranżacji zyskały wyjątkowy element świeżości.

Koncert Grzegorza Turnaua był jedną z wielu ciekawych propozycji, przygotowanych przez pracowników Miejskiego Ośrodka Kultury na nowy sezon artystyczny. W najbliższym czasie na scenie CKE zaprezentują się: Lao Che, Baciary, Natalia Kukulska czy Kabaret Moralnego Niepokoju, w programie znajdują się również spektakle teatralne, musicale, operetki oraz liczne propozycje dla najmłodszych. Serdecznie zapraszamy - szczegóły na stronie www.ckecl.pl.

do góry