Strona główna/Urząd/Aktualności/Najlepsze Koła Gospodyń Wiejskich? Oczywiście, w Czerwionce-Leszczynach!

Najlepsze Koła Gospodyń Wiejskich? Oczywiście, w Czerwionce-Leszczynach!

Aktualności 19 Kwietnia 2013
Do 6 maja można oddawać głosy w nowym plebiscycie Dziennika Zachodniego. Celem konkursu jest wyróżnienie najlepszego Koła Gospodyń Wiejskich.

Dziś te organizacje działają także w dzielnicach miejskich i skupiają energiczne i pełne pomysłów panie. Spotkania kobiet nie polegają tylko na wymianie przepisów kulinarnych. Panie z chęcią dyskutują o polityce, sytuacji gospodarczej, modzie i znakomicie się przy tym bawią. Organizują szereg wydarzeń, aktywizują przy tym do działania mieszkańców swoich miejscowości. 
Gospodynie z terenu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny cieszą się dużą sympatią i uznaniem wśród mieszkańców regionu. Dwa razy w roku przygotowują niesamowita ucztę kulinarną! Podczas tych wydarzeń tłumy mieszkańców zajadają się przygotowanymi przez przedstawicielki kół pysznościami: wiosną - specjałami wielkanocnymi, a tuż przed Bożym Narodzeniem degustują najrózniejsze rodzaje makówek. Panie organizują także Babskie Combry, dożynki, spotkania dotyczące mody i urody, ćwiczą aerobic, tańczą, ucza się obsługi komputerów, piszą scenki kabaretowe i nie boją się żadnych nowych wyzwań. Z chęcią włączają się także w działaność charytatywną. 

Zachęcamy do oddawania głosów na Koła Gospoyń Wiejskich z terenu Czerwionki-Leszczyn. Szczegółowe informacje o konkursie można znaleźć na stronie:
http://rybnik.naszemiasto.pl/artykul/galeria/1811505,rybnik-tancza-spiewaja-gotuja-ktore-kolo-gospodyn-wiejskich,id,t.html
do góry