Strona główna/Urząd/Aktualności/Monitorowanie poziomu smogu

Monitorowanie poziomu smogu

Aktualności 6 Listopada 2017

Urząd Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny dołączył do projektu Airly, pozwalającego na monitorowanie poziomu smogu w Polsce.

Wyniki pomiarów są już dostępne na stronach serwisu pogodowego w Onecie, co jest efektem współpracy między Airly a Grupą Onet SA.

Sensory systemu Airly to urządzenia, które mierzą zanieczyszczenie powietrza metodą laserową. Dane zebrane z sensorów przesyłane są na serwery, a stamtąd w odpowiedniej formie trafiają na platformę i aplikację. Dane aktualizowane są co minutę.

Pracownicy wydziału zarządzania kryzysowego i ochrony środowiska podkreślają, że aby jak najlepiej chronić swoje zdrowie, warto mieć dostęp do najbardziej aktualnych danych dotyczących zanieczyszczenia powietrza. Konieczne też jest podjęcie odpowiednich działań ograniczających zanieczyszczenia. Przypomnijmy, że UGiM wprowadził dotacje dla mieszkańców do inwestycji ekologicznych, realizuje liczne inwestycje proekologiczne, prowadzi kampanie promocyjne na rzecz czystego środowiska. „Wszyscy dokładajmy starań, abyśmy mogli żyć w czystym środowisku, realnie poprawiając jego stan, również w trosce o kolejne pokolenia” - podkreślają pracownicy wydziału.

Dostęp do serwisu Airly:

https://map.airly.eu/pl/

 

Grafika: Onet.pl 

 

top_baner
do góry