• język migowy
Strona główna/Urząd/Aktualności/Miejsca w przedszkolach. Kolejne inwestycje w toku

Miejsca w przedszkolach. Kolejne inwestycje w toku

Aktualności 28 Marca 2024

 

Zielone światło dla budowy nowego przedszkola w Stanowicach

szkoła stanowicePrzedszkole ma powstać na miejscu starego boiska

 

Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny podjął decyzję o budowie nowego przedszkola w sołectwie Stanowice. Podczas sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 22 marca radni przyjęli zmianę w uchwale budżetowej dotyczącą wprowadzenia kwoty 360 tys. zł na wykonanie dokumentacji projektowej dla planowanej inwestycji.

 

„Procedury ruszyły. Tuż obok szkoły ma powstać nowy budynek przedszkola. Cieszę się, bo dla najmłodszych mieszkańców Stanowic utworzymy komfortowe, kompleksowe miejsce edukacyjne z boiskiem i nowym placem zabaw w sąsiedztwie” - podkreśla Burmistrz Wiesław Janiszewski.

 

 

Na opracowanie wspomnianej dokumentacji projektowej, konieczne będzie przeprowadzenie postępowania przetargowego, które Wydział Inwestycji i Remontów UGiM zaplanował na II kwartał br.

 

„W 2019 roku rozpoczęliśmy rozmowy na temat budowy przedszkola w Stanowicach. Na czas pandemii temat został zawieszony, ale teraz mógł powrócić. Nasze sołectwo się rozwija, przybywa nowych domów, przybywa mieszkańców, szkoła ma już ponad sześćdziesiąt lat i jest naprawdę ciasno mieścić w niej zarówno uczniów, jak i przedszkolaków. Komisja Edukacji Rady Miejskiej odbyła także wizję lokalną w Szkole Podstawowej i wyraziła pozytywną opinię, co do budowy przedszkola. Kilka dni temu Burmistrz Gminy i Miasta wyraził zgodę na budowę nowego przedszkola w Stanowicach, co nasz bardzo ucieszyło” - wyjaśniał podczas sesji Rady Miejskiej radny ze Stanowic Stanisław Breza.

 

Oddziały przedszkolne w SP 4

 

Nowe oddziały przedszkolne mają także zostać uruchomione w Szkole Podstawowej nr 4 w dzielnicy Czerwionka. Choć w Czerwionce działają dwa przedszkola, co roku w czasie rekrutacji widać zapotrzebowanie na kolejne miejsca, szczególnie w dopołudniowych grupach.

 

„Po licznych konsultacjach Burmistrz zdecydował także o możliwości adaptacji pomieszczeń SP 4 na dwa oddziały przedszkolne. Komfortowe warunki lokalowe szkoły pozwalają na realizację tego zadania. Procedury budowlane są już w toku, wstępny termin przyjęcia dzieci to rozpoczęcie roku szkolnego 2025/2026. Wychodzimy naprzeciw potrzebom rodziców, którzy pracują i zależy im na możliwości skorzystania z pierwszej zmiany w przedszkolu dla swoich dzieci” - wyjaśnia dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Czerwionce-Leszczynach Iwona Szmelich.

do góry