• język migowy
Strona główna/Urząd/Aktualności/„Maluch +”. Ponad 3 mln zł dla Czerwionki-Leszczyn

„Maluch +”. Ponad 3 mln zł dla Czerwionki-Leszczyn

Aktualności 18 Września 2023

W województwie śląskim powstaną kolejne miejsca opieki żłobkowej. W miniony piątek Wicewojewoda Śląski Jan Chrząszcz podpisał umowy z przedstawicielami samorządów na realizację zadań w ramach programu „Maluch plus” 2022-2029.

Program Maluch +, przyznanie dotacji, zdjęcie grupowe

Łączna kwota podpisanych w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim umów z gminami: Pszczyna, Żywiec, Wilamowice, Czechowice-Dziedzice, Świerklany oraz Czerwionka-Leszczyny wynosi prawie 9 mln zł, z tego Gmina i Miasto Czerwionka-Leszczyny pozyskała 3 052 537,58 zł. Dzięki dofinansowaniu utworzonych zostanie 75 miejsc w budowanym obecnie w dzielnicy Leszczyny żłobku.

Jak zaznaczył wicewojewoda Jan Chrząszcz, program „Maluch plus” jest programem bardzo oczekiwanym społecznie. „To program bardzo ważny, program który pomaga naszym młodym mieszkańcom, głównie młodym kobietom. Dziękuję włodarzom gmin, że widzicie potrzebę, aby po te środki sięgać”.

W imieniu samorządowców głos zabrał Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-LeszczynyWiesław Janiszewski:

„Dziękujemy za przyznane środki finansowe w ramach programu „Maluch plus”. Przed nami spore wyzwania, bo to zadanie trzeba teraz zrealizować. Cieszymy się, że otrzymujemy dotacje, które w tym obszarze pozwolą odciążyć budżety samorządów”.

W uroczystości uczestniczył także poseł na Sejm RP Grzegorz Gaża i przedstawiciele samorządów, które pozyskały dotacje. Czerwionkę-Leszczyny reprezentowali Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny oraz Skarbnik Zbigniew Wojtyło.

Program Maluch +do góry