Strona główna/Urząd/Aktualności/Konkurs Regionalny "My som stond - Jesteśmy stąd" na 100-lecie odzyskania niepodległości

Konkurs Regionalny "My som stond - Jesteśmy stąd" na 100-lecie odzyskania niepodległości

Aktualności 9 Listopada 2018

Wczoraj w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym odbył się Gminny Międzyprzedszkolny Konkurs Regionalny "My som stond - Jesteśmy stąd", którego organizatorem jest Przedszkole nr 1 "Promyczek" w Leszczynach.

Tematyka tegorocznej edycji konkursu nawiązywała do obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę i właśnie temu jubileuszowi poświęcone były poszczególne konkurencje, w których rywalizowali najmłodsi.

Konkurs uroczyście otworzył Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska wraz z Przewodniczącą Komisji Oświaty, Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach Stefanią Szyp. Zaproszeni goście podkreślili, jak ważne jest przekazywanie dzieciom wiedzy o ojczyźnie i jej historii. „Cieszę się, że po raz kolejny spotykamy się podczas konkursu „My som stond”. Celem tego wydarzenia jest przypominanie najmłodszym o śląskich tradycjach i zwyczajach, pielęgnowanie śląskiego dziedzictwa, jednak w czasie tegorocznej edycji chcemy położyć nacisk na wyjątkowy jubileusz, który mamy okazję świętować” - dodała dyrektor Przedszkola nr 1 „Promyczek” Monika Sobieska.

Od lat konkurs "My som stond - Jesteśmy stąd" cieszy się ogromną popularnością, a jego koordynatorem jest Maria Gilga, nauczyciel z Przedszkola nr 1.

Podczas rywalizacji najmłodsi musieli wykazać się wiedzą na temat ojczyzny, symboli i barw narodowych, nie zabrakło także pytań o naszą małą ojczyznę - Gminę i Miasto Czerwionka-Leszczyny. Uczestnicy konkursu, wspólnie ze zgromadzoną w CKE publicznością odśpiewali także hymn Polski.

W tegorocznej wspólnej zabawi uczestniczyły przedszkola:

Przedszkole nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi "Promyczek",

Przedszkole nr 3 im. J. Korczaka,

Przedszkole nr 6 „ Pod Jarzębiną”,

Przedszkole nr 7 Skarbnikowa Willa,

Przedszkole nr 8 „Krasnala Hałabały”,

Przedszkole nr 10 im Juliana Tuwima,

Przedszkole nr 11 im. Jana Brzechwy,

Przedszkole w Bełku,

Przedszkole w Szczejkowicach,

Oddział przedszkolny przy SP Przegędza,

Prywatne Niepubliczne Przedszkole Karolinka.

Za swoją wiedzę, zaangażowanie i wspaniałe włączenie się do wspólnej zabawy wszystkie zespoły nagrodzono upominkami.

Konkurs Regionalny "My som stond-jesteśmy stąd"

do góry