Strona główna/Urząd/Aktualności/Kolejne spotkania w Bibliotece w ramach projektu "Pre_tekst: od książki do sztuki"

Kolejne spotkania w Bibliotece w ramach projektu "Pre_tekst: od książki do sztuki"

Aktualności 4 Października 2017

Kolejnymi gośćmi projektu "Pre_tekst: od książki do sztuki", którzy przybyli na spotkania do Biblioteki Publicznej w Czerwionce-Leszczynach byli reportażyści - Grażyna i Wojciech Jagielscy oraz Andrzej Pilipiuk- autor bestsellerowych powieści z kręgu literatury fantastycznej.

Andrzej Pilipiuk z wykształcenia jest archeologiem, z zamiłowania numizmatykiem i łowcą meteorytów. Na życie zarabia pisaniem książek. Robi to z wielką pasją. Stworzył panteon niezwykłych bohaterów literackich, na czele z Jakubem Wędrowyczem, który jest uczestnikiem wielu humorystycznych przygód, rozśmieszających czytelnika do łez. Grażyna Jagielska, autorka książek cieszących się w tutejszej bibliotece ogromną popularnością, opowiedziała czytelnikom o swoim pisarstwie oraz o traumatycznych przeżyciach związanych z pobytem męża w najbardziej niebezpiecznych zakątkach świata. Wojciech Jagielski, jako znany korespondent wojenny, przybliżył uczestnikom spotkania aspekty pracy dziennikarskiej specjalizującej się w relacjonowaniu przebiegu konfliktów zbrojnych.

“Spotkania z popularnymi pisarzami przyciągają do biblioteki nowych czytelników oraz są doskonałym sposobem na spędzenie jesiennych wieczorów. Czytelnicy uczestniczący w spotkaniach organizowanych przez Bibliotekę twierdzą, iż zarówno Internet, jak i telewizja nie potrafią zastąpić bezpośredniego kontaktu z pisarzem, dlatego na spotkanie z ulubionym artystą przyjeżdżają często z ościennych miejscowości” – podkreśla Aleksandra Pietruszewska, dyrektor Biblioteki Publicznej w Czerwionce-Leszczynach.

Biblioteka wraz z Fundacja Szafa Gra realizuje projekt "Pre_tekst: od książki do sztuki" w ramach projektu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego "Promocja czytelnictwa 2017".

do góry