• język migowy
Strona główna/Urząd/Aktualności/Kino plenerowe w hali targowej. Udane dwa seanse

Kino plenerowe w hali targowej. Udane dwa seanse

Aktualności 10 Września 2013

Podczas tegorocznych wakacji Miejski Ośrodek Kultury zorganizował dwa seanse kina plenerowego. Filmy wyświetlano na terenie hali targowej w Czerwionce.

Pierwszy seans pod chmurką odbył się 16 sierpnia, wtedy na dużym ekranie można było zobaczyć komedię "Zakochani w Rzymie" W. Allena. W miniony piątek MOK zaprosił na bijącą rekordy popularności francuską komedię "Nietykalni". Propozycja przypadła do gustu mieszkańcom, podczas seansu nie było ani jednego wolnego krzesła.

Kino plenerowe nie jest jedyną filmową propozycją Miejskiego Ośrodka Kultury. Realizowany jest także projekt Kino-szkoła, kino-przedszkole, MOK organizuje również seanse w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego - wyświetlane są bezpłatnie filmy kina offowego.

Niedawno do dyspozycji mieszkańców oddano także Centrum Kulturalno-Edukacyjne, z komfortową salą widowiskową. "Niestety, ta inwestycja unijna nie obejmowała zakupu ekranu kinowego. Braki staramy się jak najszybciej nadrobić. Mamy nadzieję, ze w najbliższym sezonie artystycznym zaprosimy także mieszkańców do kina w CKE" - mówi Mariola Czajkowska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Czerwionce-Leszczynach.

do góry