Strona główna/Urząd/Aktualności/Już 19 grudnia 2015 w Stanowicach odbędzie się IV Bieg Po Moczkę i Makówki

Już 19 grudnia 2015 w Stanowicach odbędzie się IV Bieg Po Moczkę i Makówki

Aktualności 11 Grudnia 2015

19 grudnia 2015 w Stanowicach odbędzie się "IV Bieg Po Moczkę i Makówki", jak co roku organizowany przez Grupę Biegową Luxtorpeda z Czerwionki. Bieg odbędzie się na dystansie 10 km. Świetna okazja by złożyć świąteczne życzenia w sportowym gronie.

Myśl przewodnia Biegu po Moczkę i Makówki to śląskie tradycje. Dlatego specyficzne są zarówno piernikowe medale, jak i poczęstunek złożony z moczki i makówek.

Jest to także moment na rozdanie pucharów w organizowanym przez Grupę Biegową LUXTORPEDA i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Czerwionce-Leszczynach - Grand Prix Czerwionka-Leszczyny, w skład którego zalicza się "Grill+Run=Fun 2015", "IV Nocny Bieg Uliczny" i "IV Bieg po Moczkę i Makówki".

Na bieg ten warto wybrać się w przebraniu. Na przebranych uczestników czekają niespodzianki, a dla kibiców, PO RAZ PIERWSZY W HISTORII BIEGU, przewidziano konkurs z cennymi nagrodami. W trakcie biegu Organizatorzy dokonają oceny pod kątem: oryginalności strojów, przygotowania, zaangażowania kibiców i prowadzonego dopingu na trasie.

ZAPRASZAMY BARDZO SERDECZNIE KIBICÓW  DO UDZIAŁU W KONKURSIE.

Wspominając wcześniejsze Biegi Po Moczkę i Makówki wiadomo już, że jest to miejsce spotkania biegaczy po całorocznej rywalizacji o miejsca, zmaganiach ze sobą, czasem, pogodą i słabościami. Bieg ten zamyka kolejny sportowy rok.

Patronami Medialnymi IV Biegu po Moczkę i Makówki są :

  • Radio Zet Gold 95,1 fm
  • Portal internetowy Rybnik.com.pl
  • Telewizja Regionalna TVT
  • Portal MaratonyPolskie.PL


Patronat Honorowy nad imprezą objął Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

Wszelkie szczegóły dotyczące biegu na stronie www.gbluxtorpeda.org, a także profilu na facebooku: https://www.facebook.com/events/1619228711660445/.


 

 

 

 

do góry