Strona główna/Urząd/Aktualności/Jasełkowe spotkanie

Jasełkowe spotkanie

Aktualności 12 Stycznia 2012

9 stycznia w Zespole Szkół nr 3 w Czerwionce  odbyło się świąteczne spotkanie uczniów, rodziców i nauczycieli.

"Spotkanie w atmosferze Świąt Bożego Narodzenia jest okazją do integracji środowiska, zaprezentowania talentów dzieci i młodzieży a także duchowej refleksji" - zapewniła dyrektor ZS 3  Małgorzata Marciniak . 

Wspaniałe widowisko jasełkowe przygotowali uczniowie klas I – III SP 5 pod opieką nauczycieli: Joanny Pluty, Eweliny Prociuk, Urszuli Krettek, Bernadety Machy – Adamczyk, Urszuli  Strzelczyk, oprawą muzyczną spotkania zajęła się Anna Jędrzejak.
Jasełka po brzegi wypełniły gośćmi salę gimnastyczną ZS nr 3. Szczególny aplauz widowni wzbudził wykonany żywiołowo utwór - "Taki duży, taki mały - może świętym być" .Wzruszające były także prezentacje scen ewangelicznych, kolędy i wiersze. Element humoru wprowadziły życzenia, piosenki i tańce. 

Jasełka, czyli popularne  widowiska związane z Bożym Narodzeniem opowiadające o wydarzeniach religijnych i historycznych wzorowane są  na średniowiecznych misteriach franciszkańskich, z biegiem czasu były często przerabiane, recytowane gwarą, znajdowały się też w nich nawiązania do aktualnych wydarzeń. Dlatego w jasełkach uczniów ZS 3 pojawili się górnik z bryłą węgla i śląska gospodyni z bochnem chleba.
Były również życzenia dla Wiktorii i Tomaszka oraz  wszystkich zebranych. "Ciesząc się świętami, nie zapominajmy o tym, co najważniejsze" - podkreślają nauczyciele ZS nr 3. 

do góry