Strona główna/Urząd/Aktualności/Jasełka w gwarze „Przajymy małymu Ponbóczkowi”

Jasełka w gwarze „Przajymy małymu Ponbóczkowi”

Aktualności 15 Grudnia 2015

16 grudnia 2015 r. o godz. 16.00 na scenie Centrum Kulturalno-Edukacyjnego wystąpią seniorzy oraz dzieci i młodzież z terenu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, którzy przedstawią jasełka po śląsku pt. „Przajymy małymu Ponbóczkowi”. Serdecznie zapraszamy. Wstęp jest bezpłatny.


Organizatorem spektaklu jest Stowarzyszenie Pomocy „Feniks” z siedzibą w Czerwionce-Leszczynach, które na ten cel pozyskało dofinansowanie w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego w 2015 roku ogłoszonego przez Gminę i Miasto Czerwionka-Leszczyny.

 

Projekt pt. „Przajymy małymu Ponbóczkowi” polega na kultywowaniu tradycji śląskiej i propagowaniu gwary śląskiej wśród mieszkańców Gminy i Miasta Czerwionki-Leszczyn poprzez przedstawienie sztuki pt. „Przajymy małymu Ponbóczkowi”. Na scenie wystąpią zarówno osoby z grupy 50+ jak również dzieci i młodzież z terenu naszej gminy (łącznie 20 osób, w tym 13 seniorów oraz 7 dzieci i młodzieży).

W ramach projektu planowanych jest kilka występów: dla wszystkich mieszkańców, dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych, dla dzieci z Placówek Wsparcia Dziennego z terenu gminy na corocznym wspólnym spotkaniu opłatkowym oraz na Wigilii dla osób samotnych organizowanej przez Stowarzyszenie Pomocy „Feniks”.

do góry