Strona główna/Urząd/Aktualności/Inicjatywa Lokalna. Zachęcamy do zgłaszania projektów!

Inicjatywa Lokalna. Zachęcamy do zgłaszania projektów!

Aktualności 13 Września 2017

Ruszyła kolejna edycja Inicjatywy Lokalnej na rok 2018. Do dyspozycji mieszkańców planuje się przeznaczyć 60 tys. zł. Wspólnie zdecydujmy na co wydać te pieniądze!

Zgłoś projekt i miej realny wpływ na rozwój Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny. Może to Twój pomysł zostanie zrealizowany w 2018 roku? Nie zwlekaj, zgłaszanie projektów potrwa do 30 września br.

 

Czym jest Inicjatywa Lokalna?

To wydzielona część budżetu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, o której przeznaczeniu zdecydują mieszkańcy zgłaszając swoje pomysły, które następnie zostaną ocenione przez komisję według ustalonych kryteriów.

Co daje udział w Inicjatywie Lokalnej?

Masz możliwość bezpośredniego decydowania o tym, na co zostaną wydane środki z budżetu Gminy. Masz realną szansę zrealizować własne pomysły oraz zmienić wizerunek Twojego otoczenia. To Twój wkład w rozwój Gminy i Miasta!

Kto może wziąć udział?

Swój projekt może zgłosić każdy mieszkaniec Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

 

Jak włączyć się w Inicjatywę Lokalną?

Możesz zgłosić własny projekt – informacje, formularze i regulaminy znajdziesz tutaj:http://czerwionka-leszczyny.pl/index.php?mact=News,cntnt01,detail,0&cntnt01articleid=3978&cntnt01returnid=16

 

„Inicjatywa Lokalna to rodzaj aktywizacji społecznej mieszkańców – wyjaśnia Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski.  - To oni najlepiej wiedzą, co w danym obszarze jest do zrobienia. Inicjatywy, które wcześniej zostały zrealizowane na terenie Gminy pokazują, że mieszkańcy potrafią skupić się na konkretnym zadaniu. Nie musi ono być duże, ale musi łączyć konkretną grupę społeczną”.

Inicjatywa Lokalna to wyjątkowa okazja do rzeczywistego i bezpośredniego współdecydowania o tym, na co zostanie wydana część budżetu Gminy. Daje ona możliwość zgłaszania i promowania własnych ciekawych pomysłów przyczyniających się do poprawy jakości życia w Czerwionce-Leszczynach.

„Rada Miejska przyjęła w czerwcu nową uchwałę dotyczącą Inicjatyw Lokalnych, warto jednak podkreślić, że ta Inicjatywa funkcjonuje w Czerwionce-Leszczynach już dosyć długo. Chcieliśmy, trochę zmieniając uchwałę, uprościć procedury i ułatwić mieszkańcom do niej dostęp – zaznacza Aleksandra Chudzik, Pełnomocnik ds. społecznych. - Pierwsza data ważna dla każdego mieszkańca to 30 września. Do tego dnia można składać wnioski na swój pomysł dotyczący Inicjatywy Lokalnej. Tematyka realizowanych zadań jest bardzo szeroka” - dodaje A. Chudzik.

W ramach Inicjatywy Lokalnej zgłaszać można projekty inwestycyjne i remontowe, jak np. budowa chodnika, placu zabaw czy ścieżki rowerowej, małej architektury, urządzenia miejsca rekreacyjnego itp. Środki przeznaczone mogą być także na projektu z zakresu działalności charytatywnej, kultury, sztuki, turystyki, ochrony przyrody,edukacji, promocji i organizacji wolontariatu, porządku i bezpieczeństwa publicznego i inne.

do góry