Strona główna/Urząd/Aktualności/Informacja na temat pracy przedszkoli i oddziałów przedszkolnych

Informacja na temat pracy przedszkoli i oddziałów przedszkolnych

Aktualności 8 Maja 2020

W związku z informacją Premiera RP, dotyczącą możliwości uruchomienia pracy przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny informuje, że placówki, dla których organem prowadzącym jest Gmina i Miasto pozostaną zamknięte do odwołania.

“Z uwagi na wzrost zakażeń na terenie regionu, a także Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, w trosce o bezpieczeństwo dzieci, ich rodzin oraz kadry pedagogicznej, po licznych rozmowach i konsultacjach, podjąłem decyzję o niewznawianiu pracy placówek przedszkolnych - wyjaśnia Burmistrz Wiesław Janiszewski. - Kluczową kwestią jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom Gminy i Miasta. Jestem w stałym kontakcie z dyrektorami przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w celu ustalenia szczegółowych zasad ewentualnego uruchomienia placówek”.

Informacje na temat daty ponownego otwarcia przedszkoli przekażemy Państwu z odpowiednim wyprzedzeniem. Zachęcamy do bieżącego śledzenia informacji na stronie www.czerwionka-leszczyny.pl

do góry