• język migowy
Strona główna/Urząd/Aktualności/Informacja MZK - aplikacja MyBus

Informacja MZK - aplikacja MyBus

Aktualności 12 Maja 2021

MZK Jastrzębie przypomina, że pasażerowie planując podróż mogą korzystać z aplikacji MyBus.

Grafika przedstawia aplikację MyBus

Aplikację można pobrać za darmo w następujących esklepach:

  • Google Play (platforma Android)
  • Windows Phone Store (platforma Windows Phone)
  • App Store (platforma iOS)

Przy pierwszym uruchomieniu należy wybrać Jastrzębie-Zdrój (MZK). Rozpoczyna się pobieranie aktualnego rozkładu jazdy. Następnie pojawiają się informacje dotyczące wariantów wyszukiwania i karta informacyjna o dokonanych aktualizacjach (Zatwierdź). Przy dalszym korzystaniu z aplikacji MyBus plansze te już się nie pojawiają.

 

W kolejnym kroku mamy do wyboru opcje wyszukiwania trasy.

  • SZUKAJ PRZYSTANKU

Widoczne są tutaj wszystkie dostępne przystanki, najbliższe (jeśli działa lokalizacja GPS telefonu) lub ulubione (dodawanie do listy odbywa się poprzez przytrzymanie konkretnego przystanku). Wybierając przystanek wyświetlają się m.in. najbliższe odjazdy i rozkład jazdy na poszczególnych liniach wraz z kierunkiem jazdy.

  • SZUKAJ LINII

Wyświetlają się wszystkie linie. Odznaczając gwiazdkę przy numerze linii generuje sie listę linii ulubionych. Po wejsciu w konkretną linię widoczne są warianty tras i ich przebieg. Na górnej belce istnieje także zakładka „rozkład jazdy”. Jest widoczny po wejściu w konkretna linię.  

W obu opcjach: SZUKAJ PRZYSTANKU oraz SZUKAJ LINII można sprawdzić przebieg trasy na mapie i lokalizację autobusu. W tym celu należy kliknąć w konkretną pozycję na tablicy odjazdów.   

 

PLANOWANIE PODRÓŻY

Podróżny może również wybrać opcję „planer podróży”. Jeśli zamierzamy skorzystać z komunikacji w konkretnym okresie czasowym wybieramy datę i godzinę. Jeśli chodzi o autobusy odjeżdżające w najbliższym czasie, wypełnianie tego pola jest zbędne.

Zaplanowac podróż możemy na dwa sposoby:

  1. Wpisując nazwę przystanku początkowego i końcowego otrzymamy warianty podróży z podaniem konkretnych linii autobusowych.
  2. Korzystając z mapy. Klikamy w tym celu na niewielki globus (prawa strona ekranu - góra). Zaznaczamy na mapie punkt początkowy i końcowy podróży. Jeśli znajdują się one poza przystankami, aplikacja wskaże czas dojścia do najbliższego przystanku i wyświetli dostępne linie autobusowe oraz warianty podróży jeśli takowe istnieją.

 

Instrukcja obsługi aplikacji MyBus dostępna jest na stronie internetowej MZK Jastrzębie.

do góry