Strona główna/Urząd/Aktualności/INDUSTRIADA w Czerwionce

INDUSTRIADA w Czerwionce

Aktualności 21 Kwietnia 2015

 

Już dziś zarezerwujcie sobie czas 13 czerwca! Tego dnia na terenie zabytkowego osiedla patronackiego kopalni „Dębieńsko” odbędzie się INDUSTRIADA - największy w Europie Środkowo-Wschodniej festiwal promujący dziedzictwo przemysłowe. Nie zabraknie wielu atrakcji, których celem będzie zapoznanie mieszkańców i turystów z walorami unikatowego osiedla w Czerwionce.

 

Włączenie gminy w to prestiżowe wydarzenie stało się możliwe, dzięki ogłoszonemu przez Urząd Marszałkowski konkursowi na obiekt zaprzyjaźniony INDUSTRIADY 2015 i wygranej w tej rywalizacji.

Kolejnym działaniem pracowników Urzędu Gminy i Miasta zrealizowanym przy wsparciu Stowarzyszenia na rzecz rozwoju wsi Bełk był wniosek aplikacyjny i pozyskana dotacja na realizację wydarzenia w Czerwionce. Wniosek o dofinansowanie INDUSTRIADY na terenie zabytkowego osiedla familoków, spotkał się z niezwykle przychylną opinią Zarządu Województwa i znalazł się na pierwszym miejscu listy rankingowej konkursu ofert na zadania publiczne Województwa Śląskiego w dziedzinie upowszechniania dziedzictwa przemysłowego w 2015 r.

 

„INDUSTRIADA to ogromne przedsięwzięcie. W realizację wydarzenia w naszej gminie włącza się wiele środowisk – pracownicy Urzędu Gminy i Miasta oraz jednostek organizacyjnych, artyści, przedsiębiorcy, szkoły, przedszkola, stowarzyszenia, Koła Gospodyń Wiejskich. Wszyscy dokładamy starań, aby przygotować jak najwięcej warsztatów, pokazów i konkursów dla uczestników imprezy. Będziemy także zapraszać do udziału w wielu różnych, nietypowych formach zwiedzania osiedla patronackiego. Święto naszych familoków obfitować będzie także w szereg atrakcji dla dzieci” – zachęcają do udziału w INDUSTRIADZIE organizatorzy wydarzenia.

 

do góry