Strona główna/Urząd/Aktualności/Honorowi Dawcy Krwi w Niepokalanowie

Honorowi Dawcy Krwi w Niepokalanowie

Aktualności 11 Października 2017

23 września w Niepokalanowie zebrały się środowiska kolbiańskie, czyli wszyscy ci, którym patronuje św. Maksymilian M. Kolbe. Wśród pielgrzymów nie zabrakło również 9- osobowej grupy z klubu Honorowych Dawców Krwi im. lek. med. Antoniego Bery reprezentującej Gminę i Miasto Czerwionka-Leszczyny.

 

„Od godz. 9.00 trwała akcja honorowego oddawania krwi w ambulansie stojącym przed sanktuarium. Można było także zwiedzić muzeum św. Maksymiliana, obejrzeć Misterium Męki Pańskiej w sali św. Bonawentury pod ołtarzem polowym oraz Panoramę Tysiąclecia w podziemiach bazyliki” - relacjonuje Eugeniusz Stolarz Prezes Klubu HDK PCK w Czerwionce-Leszczynach.

Następnie, odbyła się gala wyróżnień i podziękowań. Za bezinteresowną działalność na rzecz honorowego krwiodawstwa Orderem Św. Maksymiliana został odznaczony Stefan Jarosz z Klubu HDK PCK w Czerwionce-Leszczynach. To jedno z największych wyróżnień jakie może spotkać krwiodawcę i społecznika.

Krótko przed mszą św. odbyła się zbiórka Pocztów Sztandarowych przed remizą OSP Niepokalanów, które zostały uroczyście wprowadzone do świątyni przez Orkiestrę Dętą OSP Harta.

Mszy św. przewodniczył ks. bp. Stanisław Jamrozek. Podczas nabożeństwa nastąpiło poświęcenie sztandarów.

do góry