• język migowy
Strona główna/Urząd/Aktualności/Gra plenerowa ŚLĄSKIE DO PRZODU w Czerwionce-Leszczynach

Gra plenerowa ŚLĄSKIE DO PRZODU w Czerwionce-Leszczynach

Aktualności 1 Lipca 2013

Trwa emocjonująca rozgrywka między wybranymi gminami województwa śląskiego. W minioną sobotę reprezentacja Czerwionki-Leszczyn pod czujnym okiem Urzędu Marszałkowskiego oraz Telewizji Polskiej SA oddział Katowice uczestniczyła w zmaganiach konkursowych.

Udział w turnieju Gmina i Miasto Czerwionka-Leszczyny zapewniła sobie znaczną liczbą realizowanych projektów z udziałem środków UE. Znaleźliśmy się w gronie sześciu liderów w kategorii gmin miejsko-wiejskich województwa śląskiego.

Rywalizacja dotyczyła wiedzy na temat Unii Europejskiej i Funduszy Europejskich, zwłaszcza Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Zmagania miały postać gry plenerowej, która dotyczyła projektów dofinansowanych z RPO WSL, zagadnień unijnych oraz ciekawostek turystycznych. 
Kolejne etapy konkursu rozgrywały się na terenie inwestycji zrealizowanych z udziałem środków unijnych – targowiska miejskiego w Czerwionce, Centrum Kulturalno-Edukacyjnego, Zespołu Szkół nr 3 oraz boiska piłkarskiego w Dębieńsku. Drużyna Czerwionki-Leszczyn okazała się bezkonkurencyjna zdobywając aż 45 punktów – czyli unijnych gwiazdek. 
12 sierpnia, po emisji odcinka dotyczącego naszej gminy zostanie uruchomione głosowanie SMS-owe dla widzów. Wsparcie uzyskane w ten sposób zostanie wliczone do generalnej punktacji, która zadecyduje o dalszych losach gminy w turnieju. 

Zapraszamy do kibicowania, oglądania i głosowania!

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zrealizowania niezwykle udanego sobotniego nagrania m.in. Zespołowi Szkół nr 3, Orkiestrze Miejskiej "Dębieńsko", formacji tanecznej Zygzak, zespołowi Rytm 2, LKS "Dąb" Dębieńsko oraz jednostkom MOK, MOSiR i ZDiSK.
Podziękowania składamy także Elżbiecie Góreckiej reprezentującej przedsiębiorców i Sebastianowi Garbaczowi – przedstawicielowi organizacji pozarządowych za dołączenie do drużyny Czerwionki-Leszczyn – Andrzeja Wącirza i Eweliny Włoch z Biura Funduszy Zewnętrznych UGiM.

do góry