Strona główna/Urząd/Aktualności/Gmina w świątecznym wystroju

Gmina w świątecznym wystroju

Aktualności 7 Grudnia 2016

Do Bożego Narodzenia zostały jeszcze blisko trzy tygodnie, ale gmina już na początku grudnia pięknie przystroiła się na święta. Niezwykłą zimowo-świąteczną atmosferę można poczuć już we wszystkich  dzielnicach i sołectwach.

 

Podświetlany zaprzęg z Mikołajem zdobi już Centrum Kulturalno-Edukacyjne  i - jak mówią mieszkańcy - znakomicie prezentuje się  w tym miejscu. W tym roku nową, nietuzinkową ozdobę stanowią dwa świetlne anioły, które zamontowane zostały przy wejściu do CKE.

Okazale udekorowano plac rekreacyjny na terenie zabytkowego osiedla familoków i ulicę Szkolną.

„Obserwujemy, że nawet zimą, mieszkańcy chętnie odwiedzają plac rekreacyjny i korzystają z jego atrakcji. Postanowiliśmy więc ozdobić miejsce, w którym przebywają nasi mieszkańcy i mamy nadzieję, że plac w świątecznej oprawie przypadnie im do gustu” - mówi Piotr Łuc, dyrektor Zarządu Dróg i Służ Komunalnych.

Kolorowe dekoracje na słupach oświetleniowych błyszczeć będą we wszystkich dzielnicach i sołectwach. „Gmina jest rozległa, ale dokładamy starań, aby wszędzie pojawiły się świąteczne akcenty” – mówi Robert Bluszcz, mistrz zieleni z Zarządu Dróg i Służb Komunalnych w Czerwionce-Leszczynach.

Pięknie i efektownie przystrojona została, jak zwykle, hala targowa w Czerwionce.

W dzielnicy Leszczyny udekorowane zostaną ulice oraz elewację Domu Kultury. Spadające świetlne sople pojawią się na drzewach w Leszczynach oraz sołectwach gminy.

 W najbliższych dniach zamontowane zostaną także dodatkowe ozdobne świetlne - ramki z kokardami i świecami oraz napisy „Wesołych świąt”.

Świątecznego klimatu dodają także choinki – jedną z nich zamontowano przed budynkiem Urzędu Gminy i Miasta, a już niebawem, na terenie naszej gminy pojawią się kolejne.

Pracownicy ZDiSK-u co roku z ogromną troską planują zakup i montaż świątecznych dekoracji, mając nadzieję, że nowe propozycje przystrojenia Czerwionki-Leszczyn przyczynią się do wprowadzenia pięknej bożonarodzeniowej aury.do góry