Strona główna/Urząd/Aktualności/"Gdzie jest nasze Betlejem?" - koncert kolęd w SP 6

"Gdzie jest nasze Betlejem?" - koncert kolęd w SP 6

Aktualności 10 Stycznia 2019

Wczoraj w Szkole Podstawowej w Czuchowie odbył się wyjątkowy koncert kolęd pn. „Gdzie jest nasze Betlejem?”. Na piękne, nastrojowe spotkanie zaproszono rodziców, uczniów oraz nauczycieli placówki.

 

 

Uczniowie, pod kierunkiem nauczycielek Dominiki Drożdżał, Moniki Kowol-Błaszczyk, Katarzyny Świder oraz z udziałem Moniki Usarek zaprezentowali utwory nawiązujące do świąt Bożego Narodzenia. Pastorałki i kolędy przeplatane zostały refleksami dotyczącymi tego wyjątkowego czasu i jego znaczenia.

„Dzięki Wam, nasi drodzy uczniowie, ten piękny czas Bożego Narodzenia ciągle trwa” - powiedziała, gratulując uczniom występu, dyrektor szkoły Grażyna Gola.

Boże Narodzenie to niezwykły, przesycony głęboką symboliką okres. To czas miłości, radości, przebaczania, ale także okazja do rodzinnych spotkań, refleksji i zadumy.

„Z Ewangelii znamy Betlejem jako miejsce narodzenia Jezusa. Ale czy nie stało się ono dla nas tylko mitycznym miejscem ze świątecznej tradycji? Dziś pytamy: gdzie jest nasze Betlejem? Ono jest w naszych sercach. W życzliwości dla drugiego człowieka. Przecież do Betlejem nie jest tak daleko. Ono jest na odległość ludzkiego serca, dobrych myśli, na odległość otwartych szeroko ramion i dłoni. Każdego dnia można tu dojść”. Uczniowie szkoły w piękny sposób przekazali te ważne myśli, a ich występ nagrodzono gromkimi brawami.

Podczas koncertu odbyła się także zbiórka pieniędzy na rzecz syna nauczycielki z czuchowskiej szkoły, -Maksymiliana Podlejskiego. Chłopiec choruje na nieuleczalną chorobę genetyczną Niemanna-Picka typu C. W Polsce leczenie NPC nie jest objęte refundacją, a koszt miesięczny leczenia to ok. 25 tys. zł.

Opiekunka samorządu szkolnego, nauczycielka Sabina Laskowska apelowała także o przekazanie 1 % podatku dla Maksia - wystarczy w rozliczeniu rocznym PIT wpisać :

KRS: 0000037904, cel szczegółowy - 28783 Maksymilian Podlejski.

do góry