Strona główna/Urząd/Aktualności/#GaszynChallenge w Czerwionce-Leszczynach - film

#GaszynChallenge w Czerwionce-Leszczynach - film

Aktualności 30 Czerwca 2020

Pracownicy Urzędu Gminy i Miasta, Ośrodka Pomocy Społecznej, Zarządu Dróg i Służb Komunalnych, Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, Miejskiego Ośrodka Kultury, Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz Biblioteki Publicznej wzięli udział w #GaszynChallenge. Prezentujemy film z tej akcji.

 


#GaszynChallenge to kolejne internetowe wyzwanie, które ma na celu pomoc osobom potrzebującym - w tym wypadku chorym dzieciom. Zasady są proste: nominowani muszą wykonać 10 pompek lub 10 przysiadów. Należy nagrać film podczas wykonywania ćwiczeń, nominować innych, przypominając przy tym o zbiórce, a następnie  umieścić filmik  w internecie.

Zbiórki prowadzone są na rzecz chorych dzieci. Dla Śląska jest to Sandra Wolniak. Dziewczynka cierpi na SMA typu 1 - najcięższą postać rdzeniowego zaniku mięśni. Szansą na zatrzymanie choroby dziewczynki jest terapia genowa w USA. Kosztuje ona jednak ponad 2 miliony dolarów. Lek zmienia kod genetyczny dziecka. Organizm zaczyna produkować białko niezbędne do pracy mięśni. Jak podkreślają rodzice Sandry, istnieje nadzieja, że jedno podanie leku odeprze chorobę na zawsze.

Uczestnikom #GaszynChallenge udało się zebrać kwotę 500 zł, która została wpłacona na konto Sandry. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w to wyzwanie.

do góry