Strona główna/Urząd/Aktualności/Gala Wolontariatu 2019

Gala Wolontariatu 2019

Aktualności 6 Listopada 2019

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza to okazja do tego, aby by pokazać szerszemu gronu, jak wielkie znaczenie odgrywają osoby zaangażowane w wolontariat.

Wielkimi krokami zbliża się jedno z ważniejszych wydarzeń dla każdej organizacji pozarządowej - Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. W tym roku operatorzy Centrum Organizacji Pozarządowych w Czerwionce-Leszczynach - Fundacja GaSzo oraz KS Decor Bełk zorganizują to wydarzenie już po raz drugi. Gala Wolontariusza odbędzie już 5 grudnia, w Centrum Kulturalno-Edukacyjnym w Czerwionce-Leszczynach. 

"Każda organizacja pozarządowa oraz instytucja współpracująca z wolontariuszami może nominować jedną osobę do tytułu Wolontariusza Roku 2019 oraz przedsiębiorstwo lub osobą fizyczną do tytułu Darczyńcy Roku 2019. Co ważne - nie może być to osoba, która w przeciągu poprzednich 3 lat, taki tytuł otrzymała" - tłumaczą operatorzy COP-u.

Wolontariuszem jest osoba, która swój czas poświęca na pracę i działania, nie otrzymując przy tym wynagrodzenia. W podjęte działanie wkłada całą swoją energię i chęci. "Należy zaznaczyć, że dzięki wolontariuszom, którzy bezinteresownie angażują się w pracę na rzecz lokalnej społeczności, organizacje mogą realizować różne projekty, a tym samym ciągle się rozwijać i tworzyć nasz świat lepszym. Wolontariusze stanowią fundament, bez nich żaden projekt społeczny nie mógłby się odbyć" - podkreślają przedstawiciele Fundacji GaSzo oraz KS Decor Bełk. 

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza został ustalony przez ONZ 34 lata temu. To właśnie 17 grudnia 1985 roku podjęto decyzje o nagrodzeniu wszystkich osób, które pracują na rzecz społeczną właśnie tym wyróżnieniem. Celem obchodów jest uznanie pracy wolontariuszy na całym świecie za ich trud, czas i poświęcenie na rzecz społeczeństwa.

Szczegóły dotyczące zgłoszeń Wolontariusza Roku 2019 oraz Darczyńcy Roku 2019 można znaleźć wraz z formularzami zgłoszeniowymi na: https://ngo.czerwionka-leszczyny.pl/aktualnosci/index/Gala-Wolontariusza-Roku-2019-przed-nami/idn:96

 

Gala Wolontariusza jest realizowana w ramach projektu “Razem Możemy Więcej - Centrum Organizacji Pozarządowych w Czerwionce-Leszczynach” i jest współfinansowane ze środków Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

 

do góry