Strona główna/Urząd/Aktualności/Gala Disco Polo za nami

Gala Disco Polo za nami

Aktualności 3 Lipca 2017

W minioną sobotę Słoneczny Plac po brzegi wypełniła żywiołowo bawiąca się publiczność. Po raz pierwszy odbyła się tam Gala Disco Polo, która ściągnęła do Bełku tłumy.

 

Disco polo od pewnego czasu przeżywa renesans w naszym kraju, po raz kolejny zdobywając serca Polaków. Również podczas sobotniej Gali Disco Polo, nie zabrakło tłumów, chętnie bawiących się w rytmie disco. Zgromadzonej na Słonecznym Placu w Bełku publiczności zaprezentowali się: Showman, Jumper i M-Power. Chociaż wszystkie zespoły są młode i na scenie działają dopiero od kilku lat, to już zdążyły zgromadzić wokół siebie sporą grupę fanów. Artyści zagrali zarówno swoje największe przeboje, ale także znane wszystkim i lubiane od lat utwory. Zadbali także o to, aby uczestnicy gali nie wrócili do domu z pustymi rękami. Chętnie rozdawali swoje płyty, przy zapewnieniach obdarowanych, że będą ich często słuchać w domach oraz podczas wakacyjnych podróży. Całą imprezę poprowadził DJ Sugar, który do późnych godzin nocnych bawił zgromadzoną publiczność.

 

Tegoroczna impreza na Słonecznym Placu zastąpiła organizowaną od kilku lat „Rock'n'rollową Galę”. Zainteresowanie nową formuła imprezy było olbrzymie, a zabawa przyciągnęła tłumy widzów – również spoza terenu gminy. Według organizatorów, na Słonecznym Placu bawiło się ok.900 osób, co stanowi rekord w historii imprez urządzanych w tym miejscu.

 

Organizatorami imprezy było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Bełk, Sołtys i Rada Sołecka Bełk oraz Miejski Ośrodek Kultury w Czerwionce-Leszczynach. Wydarzenie było współfinansowane ze środków Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

do góry