Strona główna/Urząd/Aktualności/Festiwal Orkiestr Dętych

Festiwal Orkiestr Dętych

Aktualności 11 Czerwca 2018

Wczoraj w Czerwionce odbył się Festiwal Orkiestr Dętych, który podobnie jak rok temu, cieszył sie ogromnym zainteresowaniem.

 
Festiwal rozpoczął się przemarszem orkiestr i mażoretek na trasie: ul. Szkolna - Rynek - ul.3 Maja - ul. Hallera - ul. Szkolna. Następnie, po przejściu na Plac Rekreacyjny, festiwal oficjalnie otwarli Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski oraz Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska. „To już drugi Festiwal Orkiestr Dętych, odbywający się w otoczeniu osiedla Familoków. Orkiestra Miejska "Dębieńsko", która jest gospodarzem festiwalu, w tym roku świętuje swoje 90-lecie, myślę więc, że dzisiejsze spotkanie możemy uznać za preludium do obchodów tego jubileuszu” - mówił Burmistrz W.Janiszewski.

Podczas festiwalu zaprezentowały się: Formacja Mażoretek „ZYGZAK”, Orkiestra Miejska „Dębieńsko”, Orkiestra Dęta Tauron Wytwarzanie S.A. Oddział Elektrownia Łaziska, Orkiestra KWK „Bolesław Śmiały” oraz Reprezentacyjna Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

do góry