Strona główna/Urząd/Aktualności/Escape room w Ośrodku Pomocy Społecznej

Escape room w Ośrodku Pomocy Społecznej

Aktualności 25 Października 2017

Łamigłówki, zagadki i szyfry do złamania – takie zadania przygotowali pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach w formie Escape Room'u. Z tej wyjątkowej atrakcji skorzystało już kilkaset osób.

 

Zasady są bardzo proste – grupa osób zostaje zamknięta w pokoju, w którym znajdują się różne zagadki i łamigłówki. Ich zadaniem jest rozwiązanie wszystkich zadań, które ostatecznie doprowadzają do klucza, który pozwoli im uwolnić się z zamkniętego pomieszczenia. Mają na to jednak jedynie 20 minut, po upływie tego czasu przegrywa się. Zagadki są na tyle skomplikowane i trudne, że nie wszystkim udaje się znaleźć ukryty klucz.

 

„Na początku myśleliśmy, że przygotowany przez nas Escape Room posłuży tylko zabawom młodzieży podczas Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Okazało się jednak, że cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem, że od tego czasu odwiedziło nas ponad 20 grup, które chciały zmierzyć się z naszym pokojem zagadek” - mówią pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Czerwionce-Leszczynach. Duże zainteresowanie przekłada się również na wspaniałą zabawę, która towarzyszy wchodzącym do Escape Room'u. Chociaż nie każdej grupie udaje się rozwiązać wszystkie zagadki i „uwolnić się” z pokoju poprzez znalezienie klucza, to i tak wszyscy wychodzą z pokoju zagadek uśmiechnięci.

 

Chociaż jak przyznają organizatorzy i pomysłodawcy tej nietypowej atrakcji, aktualny Escape Room zwiedzają już ostatnie grupy, to w przyszłości nie wykluczają przygotowania kolejnej porcji zagadek i łamigłówek dla wszystkich chętnych.

do góry