Strona główna/Urząd/Aktualności/Dzień Języków Obcych w SP7

Dzień Języków Obcych w SP7

Aktualności 27 Listopada 2019

22 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej nr 7 w Czerwionce-Leszczynach obchodzili Dzień Języków Obcych.

"Celem wydarzenia było pokazanie uczniom korzyści, które daje nauka języków obcych, uświadomienie - jak wiele uczą nas podróże, zwiedzanie ciekawych miejsc oraz poszerzanie swoich horyzontów" - mówią organizatorki  - Izabela Szyman i Agata Włodarczyk-Piszcz, nauczycielki z SP nr 7.

Dzięki uprzejmości Europe Direct Rybnik, uczniowie mieli okazję uczestniczenia w wykładzie przygotowanym przez konsultantkę Beatę Master - doktor politologii w zakresie europeistyki, która również obserwowała zmagania językowe uczniów. Wykład B. Master miał na celu uświadomienie młodzieży, jak ważna w dzisiejszych czasach jest znajomość przynajmniej jednego języka obcego. W dyskusji bardzo aktywnie uczestniczyli najmłodsi uczniowie, którzy entuzjastycznie odpowiadali na pytania i chętnie włączali się do rozmowy.

Nie zabrakło szkolnej rywalizacji w postaci konkurencji językowych i wiedzowych. Urozmaiceniem imprezy była część artystyczno-rozrywkowa, w której uczniowie zaprezentowali swoje talenty taneczne. Występy dzieci były niezwykle barwne i ciekawe. Dzień Języków Obcych okazał się udaną imprezą, a uczniowie już deklarują chęć pomocy w zorganizowaniu kolejnych edycji wydarzenia.

Organizatorki Dnia Języków Obcych składają podziękowania rodzicom, nauczycielom, gościom oraz wszystkim kreatywnym uczniom za odwagę i wiele ciekawych pomysłów.

 

do góry