• język migowy
Strona główna/Urząd/Aktualności/Druga rocznica wybuchu wojny w Ukrainie

Druga rocznica wybuchu wojny w Ukrainie

Aktualności 24 Lutego 2024

Szanowni Państwo,

dwa lata temu, 24 lutego, cały świat wstrzymał oddech. Wojska rosyjskie rozpoczęły pełnoskalową inwazję na terytorium Ukrainy. Na ukraińskie miasta zaczęły spadać bomby i rakiety, wielu uchodźców dotarło do Polski, w tym także do Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.


Nasi mieszkańcy otwarli dla nich drzwi swoich domów, otwarli też swoje serca. Pragnę serdecznie Państwu podziękować za ten czas wielkich poświęceń i udzielania pomocy. My także, jako samorząd, podjęliśmy natychmiastowe działania, aby wspierać uchodźców. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w to niezwykle ważne przedsięwzięcie.

Pamiętajmy, że ta okrutna wojna wciąż trwa. Za nami dwa lata pełnej mobilizacji, dwa lata tworzenia i rozwijania systemu pomocy, wielu akcji, projektów i inicjatyw, które wspierały naszych przyjaciół z Ukrainy.  Część z nich - uchodźców z Ukrainy - pozostała na terenie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny, mieszkają wśród nas, pracują, uczą się w szkołach i przedszkolach, na terenie naszej miejscowości znaleźli bezpieczne miejsce do życia. 

W tym szczególnym dniu pragnę zwrócić się także do obywateli Ukrainy, a szczególnie do Przyjaciół z Miasta Partnerskiego Dubno - kieruję do Was słowa wsparcia, zapewniam także o otwartości i gotowości udzielenia dalszej pomocy w tym dramatycznie trudnym dla Ukrainy czasie.

Niech żyje wolna i suwerenna Ukraina!

Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny
Wiesław Janiszewski

 

do góry