Strona główna/Urząd/Aktualności/Czytelnicze święto

Czytelnicze święto

Aktualności 24 Września 2012

Z okazji jubileuszu 50-lecia nadania praw miejskich Biblioteka Publiczna w Czerwionce-Leszczynach 18 września zorganizowała kolejne spotkanie z cyklu "Ludzie pióra, pędzla..."

Wydarzenie miało jednak szczególnie uroczysty charakter, ponieważ stanowiło także okazję do złożenia podziękowań i gratulacji dla najwierniejszych czytelników gminnej książnicy.

"Jubileusz to wspaniała okazja, żeby podziękować i pogratulować naszym wiernym czytelnikom. Osobom, które regularnie odwiedzają bibliotekę już od około trzydziestu lat – podkreśliła dyrektor biblioteki Gabriela Cisek. - Cieszymy się także, że wciąż przybywa nowych użytkowników naszej placówki. Dzisiejszy dzień jest dla nas ważnym świętem, bo dzięki wszystkim czytelnikom, czujemy się przecież potrzebni".

Dla najwierniejszych czytelników przygotowano dyplomy z podziękowaniami za upowszechnianie czytelnictwa i współpracę z placówką, a także albumy "50 lat. Czerwionka-Leszczyny", które wręczył burmistrz Wiesław Janiszewski.

W gronie uhonorowanych znaleźli się: Halina Dębińska, Krystyna Mazur, Alfred Harazim, Alicja Szymiczek, Ewelina Grzomba, Eugenia Zieleźna, Małgorzata Potempa, Teresa Konsek, Bronisława Konsek.

W drugiej części spotkania o swoich pasjach – poezji i malarstwie opowiadała rybniczanka – Janina Kotula.

do góry