• język migowy
Strona główna/Urząd/Aktualności/Czuchowianki gościły Małgorzatę Handzlik

Czuchowianki gościły Małgorzatę Handzlik

Aktualności 3 Kwietnia 2012

Świąteczny nastrój w miniony weekend zapanował także w Czuchowie. Wszystko za sprawą pań z Koła Gospodyń Wiejskich, które już po raz trzeci przygotowały, pięknie udekorowały i suto zastawiły stoły wielkanocne w Świetlicy Dzieci i Młodzieży.
Wyjątkowym gościem inauguracji wydarzenia była Poseł do Parlamentu Europejskiego Małgorzata Handzlik.

"Od tej imprezy zorganizowanej dwa lata temu rozpoczęła się nasza działalność – wyjaśniała Urszula Sędzik, szefowa czuchowskiego KGW. - Od tego czasu uczestniczyłyśmy w szeregu wydarzeń, same też podejmowałyśmy liczne inicjatywy organizując imprezy dla naszych mieszkańców. Mamy szereg pomysłów i chęci do działania".

A że panie są utalentowane i niezmiernie pracowite widać było na wielkanocnym stole. "Aż dech w piersiach zapiera. Ile tu łakoci! A jak podane! Niesamowite ozdoby!" - komentowali zachwyceni goście.

"Po trzy godziny dekorowałyśmy maleńkie ciasteczka w kształcie zajączków i kaczuszek. Starałyśmy się, żeby efekt był znakomity. Na stołach mamy paschy, śląskie kopy, makowce, serniki, mazurki, ciasta ozdobione akcentami wielkanocnymi, babeczki, rogaliki. Słowem – czego dusza zapragnie!" - zachęcała do degustacji Celina Bluszcz z KGW.

Słów uznania gospodyniom nie szczędzili zaproszeni goście – na czele z Burmistrzem Gminy i Miasta Czerwionka-LeszczynyWiesławem Janiszewskim. Pod wrażeniem (nie tylko kulinarnych) popisów była także Poseł do Parlamentu Europejskiego Małgorzata Handzlik. 

Jak M. Handzilk skomentowała przygotowany przez czuchowianki stół i co sądzi o funkcjonowaniu Kół Gospodyń Wiejskich - polecamy materiał wideo:


http://www.youtube.com/watch?v=3bHjv7Elamo&feature=BFp&list=FLdRIf9DBpgfnFd5F9sasn9g

(materiał dzięki uprzejmości Telewizji TVT)


Mieszkańcy Czuchowa odwiedzali świetlicę, podziwiając i bezpłatnie degustując efekty pracy pań z Koła Gospodyń Wiejskich aż do niedzielnego wieczora. Każdy mógł liczyć na ciepłe przyjęcie i prawdziwą gościnę. A chętnych nie brakowało!

do góry