Strona główna/Urząd/Aktualności/"Cudaki-śmieciaki" w Przedszkolu nr 6

"Cudaki-śmieciaki" w Przedszkolu nr 6

Aktualności 28 Kwietnia 2014
 

 

W miniony piątek w Przedszkolu nr 6 „Pod jarzębiną” odbyło się rozstrzygnięcie gminnego konkursu ekologicznego "Cudaki – Śmieciaki".

 

Zadaniem dzieci było wykonanie zabawki lub przedmiotu z odpadów, które nadają się do recyklingu.

 

„Celem konkursu było uświadomienie dzieciom możliwości wtórnego wykorzystania odpadów, wyrabianie właściwego stosunku do ochrony naturalnego środowiska oraz stymulowanie dziecięcej kreatywności w kierunku poznania i rozumienia otaczającej przyrody” - wyjaśnia Iwona Palarz, dyrektor Przedszkola nr 6.

 

Wewnętrzne konkursy w placówkach przedszkolnych pozwoliły wyłonić grono finalistów zabawy.

Ośmiu małych kreatywnych twórców opowiedziało o pomyśle na pracę i etapach realizacji zadania podczas piątkowego spotkania w Przedszkolu nr 6.

Efekty starań przedszkolaków oceniło jury w składzie: Cecylia Grzybek, naczelnik wydziału ekologii i zdrowia w UGiM Czerwionka-Leszczyny, Krystyna Piasecka, pedagog, Michał Klasik, artysta rzeźbiarz.

 

„Wyłonienie zwycięzcy nie było łatwe. Wszystkie dzieci wykazały się znajomością zasad ekologii, a także pomysłowością i talentem plastycznym. Prace konkursowe zostały niezwykle starannie wykonane, z dbałością o szczegóły i dużym zaangażowaniem” - podkreśliła Cecylia Grzybek.

 

Pierwsze miejsce w konkursie zdobyła Julia Grzomba z Przedszkola nr 8 za pracę „Śmieciojadek”. Wszyscy finaliści otrzymali upominki oraz gratulacje z rąk jurorów a także gości: Przewodniczącego Rady Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach Marka Profaski i zastępcy burmistrza Andrzeja Raudnera.

 

 

Wspaniały program artystyczny zaprezentowany został przez dzieci z Przedszkola nr 6 „Pod jarzębiną”.

 

do góry