Strona główna/Urząd/Aktualności/Coraz więcej placów zabaw

Coraz więcej placów zabaw

Aktualności 11 Lipca 2011

Na terenie gminy w szybkim tempie przybywa atrakcyjnych miejsc dla maluchów.
Do końca listopada przy trzech placówkach szkolnych powstaną kolejne nowoczesne i bogato wyposażone place zabaw. 

"W ubiegłym roku złożyliśmy wniosek do Urzędu Wojewódzkiego o dofinansowanie budowy trzech placów zabaw w ramach rządowego programu "Radosna szkoła". Dzięki pozyskanej dotacji przy Szkole Podstawowej nr 3, Szkole Podstawowej w Szczejkowicach oraz Zespole Szkół Nr 3 powstaną atrakcyjne, kolorowe i bezpieczne place zabaw" - wyjaśnia Anna Witała z wydziału edukacji.

Dotacja obejmuje połowę wartości inwestycji. Urząd Wojewódzki przekazał środki w wysokości 238 271,00 zł. Druga połowę inwestycji finansuje gmina.
W Szczejkowicach i Czerwionce powstaną więc place za ponad 120 tysięcy złotych. Podstawówka w Leszczynach wzbogaci swą ofertę dla maluchów o inwestycję za rekordową w gminie kwotę aż 229 100,00 zł.

"Nasz plac zabaw wyposażony będzie w bujaki, huśtawkę, zjeżdżalnię, "domek zabaw" i zestaw sprawnościowy "wieża piratów". Wszystko w niebiesko-pomarańczowej kolorystyce. Plac powstanie za szkołą, w bezpiecznym miejscu otoczonym zielenią. Cieszę się, że gmina włączyła się we współfinansowanie tego zadania, bo to niezwykle potrzebna inwestycja" - podkreśla Anna Jaksik, dyrektor Szkoły Podstawowej w Szczejkowicach.

Szczejkowicka podstawówka jako pierwsza ogłosiła już przetarg na realizację zadania.Termin zakończenia projektu wraz z odbiorem wszystkich ukończonych placów zabaw minie 30 listopada br.

W ramach programu "Radosna szkoła", prócz finansowania budowy lub modernizacji placów zabaw, szkoły mogą uzyskać środki na tworzenie miejsc zabaw w budynkach placówek.

W poprzednich edycjach programu "Radosna szkoła" 11 spośród 12 szkół w naszej gminie zdobyło fundusze na utworzenie miejsc zabaw wewnątrz szkół.
Szkoły zostały doposażone w atrakcyjne pomoce dydaktyczne do organizacji zabaw ruchowych, zgodnie z naturalnymi potrzebami rozwojowymi dzieci. Zakupiono np. duże miękkie klocki, miękkie piłki w różnych kolorach i wielkościach, materace do zabaw, tory przeszkód, "baseny" z kolorowymi piłeczkami.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku dzięki dotacji unijnej Gmina wybudowała aż sześć placów zabaw. Środki na doposażenie istniejących placów przekazały też Rada Dzielnicy Czerwionka Centrum oraz Leszczyny Osiedle. Miejsce zabaw dla maluchów powstało również przy "rynku" w Dębieńsku.


UGiM przystąpił także do konkursu firmy Nivea, w którym można wygrać nowoczesny plac zabaw. Miałby on powstać w parku im. P. Furgoła. O tym, czy uda się go zdobyć zdecydują internauci. Zachęcamy do codziennego głosowania:http://www.100latnivea.pl/glosowanie/plac/752 

do góry