• język migowy
Strona główna/Urząd/Aktualności/Certyfikat "Miejsce przyjazne wolontariuszom" dla SP3

Certyfikat "Miejsce przyjazne wolontariuszom" dla SP3

Aktualności 22 Czerwca 2022

Szkoła Podstawowa nr 3 w Czerwionce-Leszczynach została uhonorowana certyfikatem "Miejsce przyjazne wolontariuszom".

Certyfikat

Certyfikat "Miejsce przyjazne wolontariuszom" jest przyznawany przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego. W jego imieniu certyfikację w województwie śląskim przyznaje Stowarzyszenie Regionalne Centrum Wolontariatu w Katowicach.  

"Certyfikacja jest skomplikowanym procesem, który bada kilkadziesiąt różnych elementów organizowania wolontariatu w danej instytucji - w ten sposób sprawdzono naszą szkołę i wszystkim wymaganiom sprostaliśmy na "6" - podkreśla Bożena Bierowiec-Chrustek, koordynator wolontariatu w Szkole Podstawowej Nr 3 im. Władysława Broniewskiego w Czerwionce-Leszczynach - Warto podkreślić, że certyfikat jest przyznawany tylko na 2 lata, co mobilizuje naszą społeczność do dalszej, wytężonej pracy na rzecz potrzebujących" - dodaje

Wręczenie certyfikatu uświetniło obchody jubileuszu 60-lecia szkoły. Podczas uroczystości Agnieszka Budzyńska z Regionalnego Centrum Wolontariatu w Katowicach przekazała certyfikat wolontariuszkom Szkolnego Koła Wolontariatu - Jagodzie, Lenie i Alicji, które podziękowały za otrzymany certyfikat w imieniu uczniów, nauczycieli i rodziców. Zapewniły jednocześnie, że Szkolne Koło Wolontariatu nadal godnie będzie realizować ideę wolontariatu w Szkole Podstawowej nr 3  w Czerwionce-Leszczynach.

"Uzyskanie certyfikatu to ciężka praca całej społeczności szkolnej, realizującej wiele akcji wolontaryjnych, nie tylko na poziomie lokalnym, ogólnopolskim, ale i międzynarodowym. Sukces był możliwy dzięki dobrze funkcjonującej pracy zespołowej wolontariuszy i oddanemu sercu idei wolontariatu. Dziękujemy wszystkim uczniom, absolwentom, nauczycielom, rodzicom uczniów SP3 i gratulujemy im gorąco wyróżnienia naszej szkoły jako Miejsca Przyjaznego Wolontariatowi" - mówią opiekunowie wolontariatu w Szkole Podstawowej nr 3 w Czerwionce-Leszczynach.

 Wolontariusze Szkolnego Koła Wolontariatu SP3

do góry