Strona główna/Urząd/Aktualności/Centrum kulturalno-edukacyjne w Czerwionce. Ruszyły już prace wykończeniowe

Centrum kulturalno-edukacyjne w Czerwionce. Ruszyły już prace wykończeniowe

Aktualności 3 Stycznia 2013
Budowa centrum kulturalno-edukacyjnego postępuje w szybkim tempie. Zadanie ma zostać zakończone latem br.

"W części widowiskowej wykonano już scenę wraz z zapleczem i przygotowano widownię. Teraz czas na prace wykończeniowe" - mówi Grzegorz Kowalski, naczelnik wydziału inwestycji w UGiM Czerwionka-Leszczyny.

Przy ulicy 3 Maja w Czerwionce-Leszczynach w lipcu zakończona ma zostać budowa centrum kulturalno-edukacyjnego z nowoczesną i komfortową salą widowiskową. Będzie przestronna scena, widownia na 350 osób oraz nowoczesny system zmiany dekoracji scenicznych. Znajdą się tam także przestronne garderoby dla aktorów i artystów, którzy występować będą na czerwieńskiej scenie. Na terenie hali wygospodarowano także miejsce na kawiarnię oraz pomieszczenia biurowe, w których swoją siedzibę będą mieli pracownicy Miejskiego Ośrodka Kultury. Będą również sale sportowe – sala gimnastyczna o powierzchni ok. 210 m kw. a także profesjonalna sala przeznaczona do ćwiczeń tanecznych. Na górze natomiast w jednej z sal konferencyjnych odbywać się będą m.in. sesje Rady Miejskiej oraz szkolenia i konferencje.

Zadanie pn. "Zmiana funkcji hali widowiskowo-sportowej na centrum kulturalne i edukacyjne w Czerwionce-Leszczynach" będzie współfinansowane ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Inwestycja pochłonie ok. 15 mln zł.
do góry