Strona główna/Urząd/Aktualności/CPK - przebieg linii kolejowej. Ważne informacje dla Mieszkańców

CPK - przebieg linii kolejowej. Ważne informacje dla Mieszkańców

Aktualności 23 Lipca 2020

Wczoraj do Urzędu Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny wpłynęło pismo Spółki Centralny Port Komunikacyjny Sp. z o.o., adresowane do Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego, dotyczące konsultacji przebiegu linii kolejowej na odcinku Katowice - Jastrzębie Zdrój - granica RP - Ostrawa.

Pismo do pobrania

Spółka CPK wskazała warianty przebiegów projektowanej linii kolejowej, m.in. w części Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny (Szczejkowice, Palowice - w tym teren Pojezierza Palowickiego, Bełk, Dębieńsko).

Uwagi/sugestie/opinie dotyczące wariantów projektowanej linii kolejowej należy zgłaszać na adres:  w terminie do 31 lipca 2020 r. Osobą do kontaktu ze strony CPK w przedmiotowej sprawie jest p. Dariusz Mańkowski.

Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny zachęca Mieszkańców do wysyłania indywidualnych uwag i opinii w tej ważnej sprawie. Burmistrz Gminy i Miasta przekaże także własne stanowisko, w którym podtrzyma swój sprzeciw wyrażony w piśmie z dn. 27 lutego 2020 r. (https://www.czerwionka-leszczyny.pl/urzad/aktualnosci/idn:8049) wobec proponowanych wariantów planowanej linii kolejowej, ponieważ przedstawione obecnie zmiany wariantów nie uwzględniają wcześniejszych uwag Mieszkańców oraz Urzędu Gminy i Miasta w Czerwionce-Leszczynach.

Dokument z określeniem korytarzy dla nowych inwestycji dostępny jest pod adresem:

https://www.cpk.pl/pl/inwestycja/ssl 

Prezentacja

do góry