Strona główna/Urząd/Aktualności/CKE zaprasza najmłodszych

CKE zaprasza najmłodszych

Aktualności 15 Listopada 2017

Centrum Kulturalno-Edukacyjne w Czerwionce-Leszczynach w listopadzie i grudniu serdecznie zaprasza najmłodszych na dwa spektakle - „Fabryka zabawek” oraz „Gdzie jesteś Święty Mikołaju?”

 

 

Spektakl „Fabryka zabawek” to musicalowa bajka pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji. To niebywała opowieść o tajemniczej pracowni i poczciwym Panu Stanisławie, który tworzy zabawki dla wszystkich dzieci. W pracowni powstają lalki, misie, pajacyki i kolejki, które nocą ożywają. Podstępny Czarcik, wraz ze swoją świta, postanawia przeszkodzić Panu Stanisławowi odbierając mu jego magiczne okulary i szklaną kulę, a tym samym uniemożliwiając mu dalszą pracę. W obronie Pana Stasia stają jednak jego przyjaciele - wierny pajacyk Rudi i lalka z porcelany Pozytywka. Czy uda im się zapobiec złemu zachowaniu Czarcika i powrócić ład w pracowni?

 

„Gdzie jesteś Święty Mikołaju?” to z kolei historia Świętego Mikołaja i dwójki jego pomocników – Migotki i Pucusia. Wybierają się oni do dzieci, jednak podczas podróży okazuje się, że Św. Mikołaj... gdzieś zabłądził. W czasie spektaklu dzieci wraz z artystami w piosenkach i interaktywnej zabawie próbują odnaleźć Mikołaja. To dlatego odwiedzają ciemny i niebezpieczny las, wędrują do fabryki zabawek, jadą do miasteczka dzwonkowego, zamieniają się w świecące gwiazdeczki tworząc gwiezdną autostradę i wyruszają prawdziwym zaprzęgiem reniferów po Świętego Mikołaja. Jego uroczysty wjazd rozpoczyna drugą część programu, w której dzieci uczestniczą w licznych konkursach i zabawach.

 

Szczegóły wydarzeń na http://www.ckecl.pl/kup-bilet/

do góry