• język migowy

Biegowa sobota

Aktualności 6 Września 2013

W sobotę 7 września troje biegaczy z Grupy Biegowej Luxtorpeda z Czerwionki-Leszczyn weźmie udział w Festiwalu Biegów, który trwa od piątku do niedzieli w Krynicy-Zdroju. Przypominamy, że w sobotę odbywa się także II Nocny Bieg Uliczny w Czerwionce-Leszczynach.

Dorota Toman wystartuje w Krynicy w biegu na dziesięć kilometrów, a Elżbieta Huzior i Andrzej Toman w ultramaratonie "Bieg 7 Dolin". Elżbieta startuje w biegu na dystansie 66 kilometrów. Musi tę trasę pokonać w dziesięć i pół godziny. Andrzej, najbardziej doświadczony w szeregach grupy, zmierzy się z dystansem 100 kilometrów, robiąc pętlę w Beskidzie Sądeckim w czasie do szesnastu godzin.

To pierwszy start Luxtorpedowicza na tak wyczerpującym dystansie. Andrzej Toman do swojego biegu przygotowywał się startując w biegach cyklu Perły Małopolski i w Maratonie Gór Stołowych. - "Przygodę z biegami górskimi rozpocząłem dopiero w tym roku, więc dla niektórych mój start w Krynicy jest w pewnym sensie porywaniem się z motyką na słońce. Może i tak jest, ale jeżeli nie spróbuję to nie będę tego wiedział" - mówi.

"Elżbieta Huzior i Andrzej Toman to najwytrzymalsi biegacze z Luxtorpedy. Mimo, że w tych biegach nie będą walczyć o czołowe lokaty, to będą reprezentować grupę z naszego terenu. Trzymajmy więc za nich kciuki" - mówi Michał Toman z GB Luxtorpeda.

Wszystkie biegi członków Luxtorpedy odbędą się w sobotę i zakończą się przed rozpoczęciem II Nocnym Biegu Ulicznego o Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny.

Zachęcamy mieszkańców naszej gminy do kibicowania zawodnikom na trasie biegu w Czerwionce.

do góry