Strona główna/Urząd/Aktualności/Bełk na zakończenie dożynek w Gminie i Mieście Czerwionka-Leszczyny

Bełk na zakończenie dożynek w Gminie i Mieście Czerwionka-Leszczyny

Aktualności 11 Września 2017

Wczoraj w sołectwie Bełk odbyły się ostatnie uroczystości związane z podziękowaniami za tegoroczne zbiory. O godz. 11.00 odbyła się dziękczynna msza św. sprawowana przez księdza proboszcza Konrada Opitka, zaś o godz. 16.00 bełkowianie tłumnie zgromadzili się na Słonecznym Placu podczas wspólnej biesiady dożynkowej.

 

Gospodarzami tegorocznych dożynek byli Krystyna i Eugeniusz Adamcowie, którzy przekazali na ręce Burmistrza Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesława Janiszewskiego symboliczny bochen chleba. Wraz z burmistrzem W. Janiszewskim podziękowania za trud pracy na roli złożyli także Wicestarosta Powiatu Rybnickiego Marek Profaska, Przewodniczący Radym Miejskiej w Czerwionce-Leszczynach Bernard Strzoda oraz sołtys Bełku Jolanta Szejka. „Dożynki to radosne zwieńczenie całorocznego trudu, podziękowanie za plony i wyraz nadziei, że powtórzą się one w następnych latach" – podkreślał burmistrz i podziękował także wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie dożynek - Wyrażamy ogromną wdzięczność dla Państwa pracy, która jest wyrazem szacunku dla wspólnie kultywowanej tradycji. Zaangażowanie mieszkańców rozsławia Gminę i Miasto Czerwionka-Leszczyny oraz stanowi o świetności naszej małej ojczyzny. Serdecznie dziękujemy, wierząc, że spotkamy się za rok podczas kolejnych dożynek gminnych”.

Ponieważ pogoda dopisała wraz z mieszkańcami sołectwa w rytmie wesołej muzyki bawiło się także wielu gości, którzy specjalnie na tę okazję przybyli do Bełku. Dożynkowy festyn zapewnił moc atrakcji i bawił aż do późnych godzin nocnych. Młodsi korzystali z placu zabaw, dmuchanych zjeżdżalni i zamków oraz licznych animacji. Starsi świetnie bawili się podczas występów artystycznych. Wystąpili: Kapela z naszego miasteczka, Andrzej Miś, Sandra i Joachim Koj, Zespół Ed-Ka i Bożena Mielnik.

do góry