Strona główna/Urząd/Aktualności/Bebok i inne bojki w Izbie Tradycji

Bebok i inne bojki w Izbie Tradycji

Aktualności 27 Września 2017

Drugie wydarzenie z cyklu „Czwartkowe popołudnia na Familokach” przeniesie jego uczestników w świat śląskich legend i podań.

 

Z pewnością każdy, kto mieszka na Śląsku, słyszał o Utopkach. Skarbniku czy Beboku. Być może wielu kojarzy te postaci z dziecięcych lat, ale nie do końca zna ich historię. Nic straconego – już w najbliższy czwartek w Izbie Tradycji przy Centrum Informacji Turystycznej (ul. Mickiewicza 10), gdzie będziecie mogli posłuchać lokalnych oraz regionalnych historii, które są związane z tymi postaciami. Gospodarzem spotkania będzie Czesław Żemła – artysta, muzyk, rzeźbiarz, działacz lokalny oraz jak wspomina portal Śląskie. Pozytywna energia - „gryfny bohater śląskiej godki”, który posiada ogromną wiedzę na temat naszej lokalnej kultury, zwyczajów i historii z nimi związanych.

 

Spotkanie w Izbie Tradycji nie ograniczy się jedynie do opowieści o śląskich strachach, potworach i zjawach. Jego uczestnicy pochylą się także nad twórczością Wilhelma Szewczyka czy Stanisława Krawczyka, którzy w swoich tekstach opowiadali o familokach i ważnych miejscach w naszej gminie.

 

Spotkanie „Bebok i inne bojki” - 28 września (czwartek), godz. 18.00-20.00, Izba Tradycji, Centrum Informacji Turystycznej, ul. Mickiewicza 10, Czerwionka-Leszczyny.

 

Inicjatorem projektu “Czwartkowe popołudnia na Familokach” jest Stowarzyszenie Pomocy Feniks, natomiast wydarzenie jest koordynowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Czerwionce-Leszczynach i dofinansowane ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2017

do góry