Strona główna/Urząd/Aktualności/25-09-2012-Mydelniczki-Red-Bull-Ekipa-z-Leszczyn-podbijala-Agrykole

25-09-2012-Mydelniczki-Red-Bull-Ekipa-z-Leszczyn-podbijala-Agrykole

Aktualności 25 Września 2012

Niecodzienna rywalizacja z kreatywnymi elementami zabawy - Wyścig mydelniczek Red Bull - odbyła się w minioną niedzielę na warszawskiej Agrykoli. Wśród 74 najlepszych drużyn konstruktorów- amatorów wyłonionych przez jury znalazła się ekipa Pumpkinhead z Leszczyn. Drużyna zajęła bardzo dobre i szczęśliwe 7 miejsce.

"Trochę szkoda, bo oczywiście, że chcieliśmy wygrać. Jedynie sześciu sekund zabrakło nam do zwycięstwa, a trzech, aby stanąć na podium! - relacjonuje Robert Bluszcz, który kierował dyniową mydelniczką. - Musiałem pokonać dwie przeszkody - wiraż i "hopkę Adama Małysza", niestety przed tą drugą przyhamowałem i z pewnością to zadecydowało o utracie cennych sekund. Wiele pojazdów po prostu rozsypywało się w konfrontacji z hopką, hamowałem w obawie przed dyskwalifikacją". Ostatecznie, R. Bluszcz pokonał trasę 450 metrów w 44 sekundy.

Za pomysł na konstrukcję pojazdu ekipa otrzymała najwyższe noty. Podobnie było z punktacją za część artystyczną, podczas której leszczynianie wykonali show nawiązujące bo fabuły bajki o Kopciuszku (w rolę Kopciuszka wcielił się Artur Szwed, Ireneusz Piątek został księciem poszukującym ukochanej, a Piotr Łuc stangretem).

To była przygoda życia – podkreślają zgodnie uczestnicy zawodów z Czerwionki-Leszczyn. Niezapomniane chwile, rewelacyjne wrażenia!

Jak podają organizatorzy - "Jedynym motorem na jaki mogli liczyć uczestnicy 2. Wyścigu Mydelniczek Red Bull była pochyłość trasy, napęd mięśni i siła grawitacji. Pojazdy biorące udział w konkursie były zaprojektowane i wykonane przez amatorów, a mimo to niektóre z konstrukcji potrafiły osiągać prędkości około 40 km/h. Ponad 30 tysięcy osób przewinęło w ciągu niedzielnego popołudnia się przez sektory dla publiczności ulokowane przy Agrykoli" (www.redbull.com).

Polecamy filmik z przejazdu teamu Pumpkinhead oraz relację wideo z zawodów na stronie www.redbull.com

do góry