Strona główna/Urząd/Aktualności/10 lat Klubu Szachowego Skoczek

10 lat Klubu Szachowego Skoczek

Aktualności 10 Października 2017

1 października odbyła się uroczystość związana z 10-leciem Klubu Szachowego SKOCZEK Czerwionka-Leszczyny połączona w turniejem szachowym.

 

Turniej odbywał sie w trzech grupach wiekowych: do lat 9, 12 i OPEN. W  zawodach udział wzięło 111 zawodników.

 

Na uroczystość przybył Burmistrz Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny Wiesław Janiszewski ,  Dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury w Czerwionce-Leszczynach Mariola Czajkowska,  Dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Czerwionce-Leszczynach Michał Cichoń oraz przedstawiciele przedsiębiorstw wspierających SKOCZKA - przedsiębiorstwa Carboautomatyka, Firmy APA oraz Firmy Auto-Trans Asfalty.

 

Klub Szachowy SKOCZEK powstał latem 2007r. przy Miejskim Ośrodku Kultury w Czerwionce-Leszczynach. Głównym celem klubu jest promowanie szachów wśród dzieci i młodzieży na terenie Gminy i Miasta Czerwionka-Leszczyny. Obecnie, po dziesięciu latach istnienia na zajęcia klubu uczęszcza blisko 40 dzieci. Dzieci uczestniczą w zawodach rangi Mistrzostw Śląska oraz Mistrzostw Polski osiągając w swoich grupach wiekowych wysokie miejsca. Nad dziećmi opiekę sprawuje dwóch instruktorów: Hanna Leks oraz Michał Cichoń. Oprócz juniorów SKOCZEK uczestniczy w rozgrywkach seniorskich. Aktualnie drużyna gra w II Lidze Seniorskiej. Klub ciągle się rozwija, przybywa nowych zawodników, co pozwala konkurować z lepszymi i zdobywać coraz lepsze miejsca.

do góry