• język migowy

Przedszkole nr 10 2011/2012

PO KL - logo UE EFS - logo

Zakończenie roku szkolnego

28.06.2012r. odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2011/2012. Przedszkolaki zaśpiewały wiele piosenek, recytowały wiersze i tańczyły. Po uroczystości dzieci otrzymały dyplomy. W okresie wakacyjnym wszystkim życzymy dużo odpoczynku oraz pozytywnych wrażeń!

Inwałd, Park Miniatur

19.06.2012r. całą grupą wybraliśmy się do Inwałdu, aby obejrzeć najsłynniejsze cuda architektury wykonane w miniaturze. W ciągu jednego dnia mogliśmy zwiedzić cały świat i skorzystać z wielu różnych atrakcji. Wszystkie budowle nas zachwyciły. Ta wycieczka na pewno należy do bardzo udanych.

"Cała Polska Czyta Dzieciom"

18.06.2012r. odwiedziła nas Pani Justyna Wącirz, aby przeczytać dzieciom wiersz J. Tuwima pt. ,,Okulary”. Nasz miły gość podarował przedszkolakom wspaniałą książkę z wierszami, a dzieci podziękowały mu za to śpiewając piosenki i recytując wiersz.

Dzień Dziecka 1.06.2012r.

Podczas Dnia Dziecka przedszkolaki brały udział w konkursach, zabawach oraz tańcach przygotowanych z okazji ich święta. Dzieci obejrzały także cudowny teatrzyk ,,O Jasiu Wędrowniczku" przygotowany przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Czuchowie.

Wycieczka do kina

24.05.2012r. nasze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do kina w Knurowie, aby obejrzeć bajkę ,,Kubuś i Hefalumpy”.

Zajęcia otwarte dla rodziców

18.05.2012r. odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. W tym dniu dzieci utrwaliły sobie wiadomości na temat życia ludzi w innych krajach i wykonały plakat pt. ,,Wszyscy jesteśmy równi”.

Strażacy w Przedszkolu

17.05.2012r. odwiedzili nas strażacy, dzięki temu przedszkolaki mogły zapoznać się z trudną i ciężką pracą strażaka oraz obejrzeć prawdziwy wóz strażacki. Wszystkie dzieci były bardzo zadowolone z tego spotkania.

Wyjście do Biblioteki Publicznej

10 maja przedszkolaki wybrały się do Biblioteki Publicznej w Czerwionce-Leszczynach, aby obejrzeć bibliotekę oraz zapoznać się z pracą bibliotekarki. W ramach akcji ,,Cała Polska czyta dzieciom” w Bibliotece przedszkolaki mogły posłuchać bajki pt. "Jak Wojtek został strażakiem".

Wyjazd do Szczygłowic

26.04.2012r. przedszkolaki wyjechały na wycieczkę do Domu Kultury w Szczygłowicach, aby obejrzeć przedstawienie pt. ,, Królowa Śniegu”. Taka forma spędzania czasu dostarcza dzieciom wiele zabawy, a także rozbudza zainteresowanie światem. Wszystkim dzieciom bardzo podobał się wspaniały spektakl który nagrodzono gorącymi brawami.

Zajęcia otwarte dla rodziców

12.04.2012r. odbyły się w naszej grupie zajęcia otwarte o tematyce ekologicznej. Dzieci zdobyły wiedzę na temat ekologii, nauczyły się segregować śmieci. Przedszkolaki wykonały piękna pracę plastyczną z makulatury: ekoludki, ziemioludki i nieboludki.

Zajączek w przedszkolu

4 marca 2012r. zawitał do nas miły gość- Zajączek wielkanocny, który na podwórku przedszkolnym ukrył słodkie niespodzianki. Wszystkie przedszkolaki szybko znalazły swoje prezenty. Czekamy na naszego gościa znów za rok.

Budujemy karmnik dla ptaków

2 marca 2012r. do naszej grupy zaprosiliśmy Pana Józka, który pokazał przedszkolakom jak zbudować karmnik dla ptaków. Dzieci nauczyły się nazywać różne narzędzia, określać kształty z który zbudowany jest karmnik, utrwaliły sobie wiadomości na temat dokarmiania zwierząt zimą.

Zajęcia otwarte

20.02.2012r. odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Tematyką zajęć było zapoznanie z życiem Eskimosów. W tym dniu także rodzice wysłuchali prelekcji ,,Dojrzałość szkolna” przygotowanej przez panią psycholog.

 

Zajęcia z pierwszej pomocy

17.02.2012r. do naszej grupy zawitał nauczyciel pierwszej pomocy, który pokazał nam jak sobie radzić w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia. Dzieci nauczyły się m.in. numerów alarmowych, postępowania w przypadku poparzenia ciała, zranienia nogi i ręki. Wszystkie dzieci brały czynny udział w zajęciach.

Zimowa spartakiada sportowa

26.01.2012 panie z naszego przedszkola zorganizowały dla dzieci zimową spartakiadę sportową. Maluchy z grupy ,,Przedszkolaczek” wyłoniły kilkoro swoich kolegów i koleżanek, aby dzielnie reprezentowały naszą grupę. Nasi mali sportowcy brali udział w różnych konkurencjach m.in.: lepienie kul śniegowych, rzucanie kulami do celu, wyścigi zaprzęgów. Na koniec dzieci otrzymały nagrody, medale i dyplomy.

Bal karnawałowy

Jak co roku w naszym przedszkolu jest organizowany bal dla dzieci. Wszystkie przedszkolaki w tym dniu przychodzą ubrane inaczej niż zwykle. Zawitały do nas wróżki, księżniczki, motylki, wojownicy i piraci dla których zostały przygotowane różne atrakcje. Dzieci brały udział w konkursach, zabawach, tańczyły przy muzyce. Wszyscy otrzymali nagrody i medale.

Dzień Babci i Dziadka

20.01.2012r. obchodziliśmy w naszej grupie Dzień Babci i Dzień Dziadka. Dzieci z tej okazji przygotowały wiersze, piosenki oraz taniec. Występy zostały nagrodzone gromkimi brawami. Po występach przedszkolaki wręczyły swoim gościom piękne laurki, a następnie wszyscy zasiedliśmy do wspólnego poczęstunku.

Jasełka - spotkanie wigilijne

W dniu 22.12.2011r. do naszej grupy zawitali rodzice, aby obejrzeć przygotowaną przez ich dzieci inscenizację Jasełek. Wszystkim bardzo podobały się występy przedszkolaków. Po przedstawieniu złożyliśmy sobie życzenia, podzieliliśmy się opłatkiem i razem częstowaliśmy się pysznymi ciastami. Małe przedszkolaki otrzymały prezenty świąteczne.

Wycieczka do teatru

W dniu 13.12.2011r. przedszkolaki z naszej grupy wyjechały na wycieczkę do Teatru Zagłębia w Sosnowcu, aby obejrzeć przedstawienie pt. ,,Królewna Śnieżka”. Wszystkim bardzo podobał się spektakl, który nagrodzono gorącymi brawami.

Św. Mikołaj w przedszkolu

Szóstego grudnia do naszego przedszkola, jak co roku, zawitał bardzo miły gość- Św. Mikołaj z ogromnym workiem z prezentami dla wszystkich dzieci. Przedszkolaki przywitały Mikołaja wierszem ,,Powitanie” oraz piosenką ,, Jadą, jadą sanie”. Potem każdy maluch dostał zasłużoną paczkę. Cała grupa była bardzo zadowolona z tego spotkania, na które czekała cały rok. Mikołaj otrzymał od dzieci laurkę.

Barbórka

2.12.2011r. w naszej grupie obchodziliśmy Dzień Górnika na który zaprosiliśmy wszystkich tatusiów. Przedszkolaki mogły pokazać swoje umiejętności. Dzieci zaprezentowały wiele wspaniałych piosenek, wierszyków oraz taniec. Po występach przedszkolaki wręczyły tatusiom laurki i wraz z nimi usiadły do wspólnego poczęstunku.

Światowy Dzień Pluszowego Misia

25.11.2011r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Przedszkolaki przyniosły swojego ulubionego pluszowego misia z którym spędziły wesoło dzień w przedszkolu bawiąc się.

IX Przegląd Europejski

24.11.2011r. pięcioro dzieci z naszej grupy wzięło udział w IX Przeglądzie Europejskim ,,Z piosenką i tańcem po Europie” w Miejskim Ośrodku Kultury w Czerwionce-Leszczynach. Dzieci zaprezentowały taniec rock and roll do piosenki zespołu The Beatles. Przedszkolaki wspaniale zatańczyły taniec, a po występie otrzymały poczęstunek i nagrody.

Zajęcia otwarte

26.10.2011r. w naszej grupie odbyły się zajęcia otwarte. Tematem głównym zajęć było tworzenie jeża z ziemniaka, zapałek oraz goździków. Każde dziecko nadało imię swojemu jeżowi. Wszystkie dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach oraz wykonały wspaniałe prace plastyczne.

Dzień Patrona i Europejski Dzień Języków

29.09.2011 w naszym przedszkolu obchodziliśmy urodziny naszego patrona Juliana Tuwima połączone z Europejskim Dniem Języków. Dzieci z naszej grupy prezentowały w tym dniu: piosnkę ,,Przedszkolaczek”, zabawę ,,Europejczyk” oraz wiersz ,,Kotek”. Po występach przedszkolaki zjadły pyszne ciasto.

Spotkanie z psychologiem

12.10.2011r. w naszej grupie odbyło się spotkanie z psychologiem. Rodzice mogli porozmawiać z panią psycholog, jak również rodzicom został przedstawiony temat ,,Nagrody i kary w wychowaniu”. Prezentacja ta miała na celu poszerzenie wiedzy na temat wychowania dzieci.

Jesienna Spartakiada Sportowa

26.09.2011r. w naszym przedszkolu odbyła się Jesienna Spartakiada Sportowa pod hasłem ,,Żyjmy zdrowo na sportowo”. Wzięło w niej udział kilkoro dzieci z każdej grupy. Wszystkim małym, dzielnym sportowcom kibicowały pozostałe przedszkolaki. Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy oraz nagrody.

Do naszej grupy uczęszczają dzieci w różnym wieku, od 3-5 lat. Składa się ona z 12 chłopców i 13 dziewczynek. Jesteśmy wesołymi przedszkolakami lubiącymi wspólną zabawę, tańce oraz śpiewy. Bardzo chętnie również rysujemy, malujemy i uczymy się. Najbardziej lubimy zabawy na przedszkolnym podwórku i spacery.

Naszymi przedszkolakami są:

Dominik, Szymon , Rafał, Maja, Bartek, Amelia K., Alan , Nikola K., Sebastian, Artur, Jakub, Krzysztof, Maja, Aleksandra, Nina, Jakub, Kacper, Julia, Magdalena, Amelia S., Nikola T., Karol, Weronika , Zuzanna, Amelia W.

W naszej grupie pracują:

  • Aleksandra Rożek, Anna Kielech- wychowawczynie
  • Marzena Todorska- pomoc nauczyciela
  • Danuta Zięcina- woźna oddziałowa

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 

do góry