• język migowy

Przedszkole nr 10 2010/2011

PO KL - logo UE EFS - logo

Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2010/2011

20 czerwca 2011 roku w naszej grupie odbyła się UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2010/2011 w PRZEDSZKOLU. W tym dniu dzieciaki pożegnały się z przedszkolem. Były słowa podziękowania skierowane do pracowników naszego przedszkola, piosenki oraz tańce. Wszystkim przedszkolakom życzymy wesołych i bezpiecznych wakacji !!!

Wycieczka do Rodzinnego Parku Atrakcji

03 czerwca 2011r. nasza grupa odwiedziła Rodzinny Park Atrakcji w Rybniku-Kamieniu. Zobaczyliśmy Park Dinozaurów oraz Bajkową Krainę. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji i niespodzianek między innymi: linowy plac zabaw, dwa kolorowe place zabaw, łódź piracka, kolejka szynowa. Jedną z atrakcji Dino Parku jest wielka głowa żarłocznego T-rexa do której dzieci mogły wejść. Dzieci mogły zabawić się w archeologów i w piaskownicy odkopać szkielet dinozaura. W Bajkowej Krainie zobaczyliśmy Kota w butach, chatkę z piernika, dom Czarownicy na kurzej nodze i wiele, wiele innych atrakcji.

Dzień Matki

25.05.2011r. obchodziliśmy w naszej grupie "Dzień Matki". Dzieci zaprezentowały wiersze, piosenki, taniec oraz wręczyły mamą drobne upominki. Po pięknych występach, dzieci i mamy świętowały przy smacznym poczęstunku.

Dzień Dziecka

Niewątpliwie 01 czerwiec to wspaniały dzień. W naszym przedszkolu również dzieci miały swoje święto. Na przedszkolaki czekało mnóstwo atrakcji i niespodzianek m. in.: autka akumulatorowe, dmuchany zamek, zjeżdżalnia, rozgrywki sportowe, dyskoteka. W tym dniu dzieci mogły się zaprezentować i zaśpiewały piękną piosenkę "Wiosenny rock and roll".

Ochotnicza Straż Pożarna w Przedszkolu nr 10

20 maja odwiedziła nas Ochotnicza Straż Pożarna. Strażacy zaprezentowali nam wóz strażacki oraz jego wyposażenie, swoje uzbrojenie i umundurowanie wyjściowe i ochronne. Dzieci mogły przymierzyć hełm strażacki. Wielką niespodzianką był pokaz tzw. sikawki.

Na straganie- zdrowie zamknięte w owocach i warzywach

W dniu 11.05.2011 dzieci z naszej grupy, wykonały kukiełki z warzyw, które nazwały "Mój przyjaciel". W tym dniu odkrywaliśmy jak istotne są warzywa i owoce dla naszego zdrowia. Dzieci utrwaliły nazwy owoców i warzyw.

Równość płci w Przedszkolu nr 10

W dniu 20 kwietnia 2011r. w Przedszkolu nr 10 odbyły się zajęcia dotyczące równości płci w przedszkolu. Zajęcia prowadziła Pani Anna Kielech - nauczycielka w grupie Przedszkolaczek. W zajęciach uczestniczyli rodzice przedszkolaków. Celem głównym zajęć była zasad równości przy realizowaniu codziennych czynności oraz przygotowaniach do Świąt Wielkanocnych, jak również wzbogacanie wiedzy na temat tradycji i zwyczajów rodzinnych. Po zajęciach dzieci wraz z rodzicami udały się do ogrodu przedszkolnego, gdzie Zajączek schował słodką niespodziankę.

Zapraszamy do galerii zdjęć z zajęć realizowanych zgodnie z zasadą równości płci

Kubusiowi Przyjaciele Natury

08. 04. 2011 roku w naszej grupie odbyły się zajęcia plastyczne- "Jestem Kubusiowym Przyjacielem Natury". Celem zajęcia było pokazanie dzieciom, w jaki sposób można zostać przyjacielem natury i jak ważne jest dbanie o przyrodę. Większość dzieci wykorzystując środki plastyczne takie jak kredki, farby, stworzyło pracę, w której pokazali jak można zostać przyjacielem natury. Dzieci rysowały segregację śmieci, sprzątanie świata (pól, rzeki, lasu), oraz czysty krajobraz bez ingerencji człowieka.

Wyróżnienie dla Kasi Sitek

31.03.2011 nasza laureatka- Kasia Sitek została wyróżniona w Międzyprzedszkolnym Konkursie Plastycznym pt. "Jestem dzieckiem dobrze wychowanym" organizowanym przez Przedszkole 11.

Na straganie, w dzień targowy, takie toczą się rozmowy.....

23. 03. 2011 roku odwiedziliśmy warzywniak. Dzieci zapoznały się z wyglądem i nazwami warzyw, dowiedziały się jakie znaczenie mają warzywa na nasze zdrowie.

Na straganie

Zajęcia otwarte dla rodziców z udziałem pani psycholog

21. 03. 2011 roku w naszej grupie odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Podczas zajęć Pani psycholog Katarzyna P. przeprowadzi rozmowę z rodzicami na temat dojrzałości szkolnej dzieci pięcioletnich i sześcioletnich.

Zajęcie otwarte dla rodziców "Maski karnawałowe"

W dniu 09.02.2011 r. w naszej grupie odbyły się zajęcie otwarte "Maski karnawałowe". W trakcie zajęć dzieci nauczyły się jak należy wykonać maskę na zabawę karnawałową oraz utrwaliły nazwy podstawowych kolorów. Na zajęcia otwarte zostali zaproszeni rodzice oraz goście z Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS. Na zakończenie spotkania Panie z CRIS-u, które przeprowadzają ewaluację projektu "Przedszkolaczek", przeprowadziły rozmowę z obecnymi na spotkaniu rodzicami.

Zimowa spartakiada sportowa

W piątek 25 lutego 2011r. w naszym przedszkolu odbyła się Zimowa Spartakiada Sportowa. Z tej okazji naszą grupę reprezentowali: Adaś, Kuba, Krzyś, Majka, Rafał i Igor. Zaśpiewaliśmy zimową piosenkę "Zimowy walczyk" oraz braliśmy udział w różnych konkurencjach np. bieg z sankami, zjazd z góry, rzucaliśmy do celu. Na koniec dzieci dostały piękne medale oraz nagrody.

Kubusiowi Przyjaciele Natury

25 lutego br. do naszej grupy zaprosiliśmy Pana stolarza, który pokazał dzieciom jak zbudować karmnik. Dzieci nauczyły się nazywać narzędzia, określać kształty z który zbudowany jest karmnik, dowiedziały się również jak należy dokarmiać ptaki zimą.

Balik karnawałowy

17 lutego 2011 r. w naszym przedszkolu odbył się wielki bal karnawałowy pod hasłem "Wielki Bal Księżniczek". W tym dni dzieci wspólnie tańczyły, bawiły się, brały udział w konkursach. W przerwie balu dzieci obejrzały teatrzyk.

Dzień Babci i Dzień Dziadka

13 stycznia 2011 w naszym przedszkolu gościli babcie i dziadkowie naszych przedszkolaków.Dzieci przygotowały program artystyczny, (wiersze, piosenki, jasełka), dla naszych najmilszych gości.

Dzien babci i dziadka

Spotkanie wigilijne

W dniu 14.12.2010 r. o godz. 16.00 w Przedszkolu nr 10 odbyło się spotkanie opłatkowe. W spotkaniu uczestniczyli rodzice oraz dyrekcja Przedszkola nr 10 Pani Gabriela Grochla i Koordynator projektu "Przedszkolaczek" Pani Justyna Wącirz. Przedszkolaki przygotowali nam wiele licznych niespodzianek. Wyśpiewali kolędy, przedstawili Jasełka oraz przygotowali własnoręcznie przepyszne pierniczki, makówki, a także na zajęciach przygotowali ozdoby świąteczne z masy solnej dla przybyłych gości.

Wycieczka przedszkolaków do kina

9 grudnia 2010r. dzieci wyjechały na wycieczkę do kina Casino w Knurowie na film: "Prosiaczek i przyjaciele". Na miejscu dzieci dostały słodki poczęstunek. Film bardzo się podobał wszystkim, dzieci wróciły zadowolone i uśmiechnięte.

Święty Mikołaj w Przedszkolu nr 10

6 grudnia 2010 r. grupę "Przedszkolaczek" odwiedził Święty Mikołaj!

Dzień Górnika

4 grudnia 2010r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Górnika. W tym roku Dzień Górnika został połączony z Dniem Ojca.

Jesienna Spartakiada Sportowa

17 listopada 2010r. dzieci z grupy "Przedszkolaczek"uczestniczyły w Jesiennej Spartakiadzie Sportowej. Reprezentowali nas: Szymon Hnida., Nina Piórecka, Maja Gawlik, Kacper Siembida, Katarzyna Sitek, Franciszek Szendera. Cała grupa dzielnie kibicowała i dopingowała dzieci naszym hasłem : Przedszkolaczek się nazywam i zawsze wygrywam

To nie krasnoludki palą śmieci!

15 listopada 2010r. Przedszkole nr 10 włączyło się do ogólnopolskiej akcji "To nie krasnoludki palą śmieci". Celem kampanii „To nie krasnoludki palą śmieci” jest prowadzenie lokalnych działań, realizowanych głównie przez dzieci i młodzież z przedszkoli i szkół podstawowych, w zakresie właściwego zagospodarowania i segregacji odpadów. Tytuł projektu dotyczy wykorzystania sympatycznych postaci krasnoludków do prowadzenia edukacji ekologicznej. Dzieci poznały znaczenie słów recykling, spalarnia śmieci, śmieci.

to nie krasnoludki

Dzień pieczonego ziemniaka

24 września 2010r. w Przedszkolu nr 10 odbył sie "Dzień pieczonego ziemniaka". W tym dniu odwiedziliśmy grupę VI, dzieci mogły spróbować jak smakuje pieczony ziemniak wyciągnięty prosto z ogniska, wszyscy wspólnie bawiliśmy się piłką oraz skakankami.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

 

do góry