• język migowy
Strona główna/Oświata i kultura/Placówki oświatowe/Niepubliczna Szkoła Muzyczna I i II stopnia „EGIDA”

Niepubliczna Szkoła Muzyczna I i II stopnia „EGIDA”

Zdjęcie poglądowe: uczniowie na sali gimnastycznej wraz z rodzicami podczas akademii.Niepubliczna Szkoła Muzyczna I i II stopnia „EGIDA” została założona przez Mariolę Winkler-Podorską i Andrzeja Podorskiego.

Działa w oparciu o wpis do ewidencji niepublicznych szkół artystycznych prowadzonej przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (nr zaświadczenia 491/28/2007).

Siedziba Szkoły znajduje się w budynku Szkoły Podstawowej w Książenicach (ul. Ks. Pojdy 100, 44-213 Książenice).

Dyrektorem szkoły jest Mariola Winkler-Podorska.

Szkoła realizuje program szkoły muzycznej I stopnia, wydaje świadectwa promocyjne i ukończenia, które uprawniają do egzaminu wstępnego do szkoły muzycznej II stopnia.

Szkoła działa w Książenicach i Stanowicach. Do tych ośrodków dojeżdżają także uczniowie z Czerwionki, Czuchowa i Bełku. Szkoła uczy gry na: fortepianie, skrzypcach, akordeonie, gitarze, perkusji, klarnecie, flecie, saksofonie, a także śpiewu i gry na keyboardzie. Zajęcia odbywają się indywidualnie dwa razy w tygodniu w miłej atmosferze. Oprócz zajęć indywidualnych odbywają się grupowe zajęcia teoretyczne i umuzykalniające wspomagające rozwój talentów muzycznych uczniów.

Kadra nauczycielska posiada wykształcenie kierunkowe do nauki gry na konkretnym instrumencie i przygotowanie pedagogiczne. Uczniowie szkoły muzycznej biorą udział w przeglądach i konkursach szkolnych, regionalnych i ogólnopolskich. W Prywatnej Szkole Muzycznej I st. "EGIDA" zaczęła swą edukację Chanelle Bednarczyk.

Nabór do szkoły odbywa się czerwcu i we wrześniu, po kontakcie telefonicznym.

Uczeń grający na gitarze.Uczennica grająca na fortepianie.Uczeń grający na akordeonie.

 

 

 

 

 

 

 

Obecnie największe sukcesy odnosi Karolina Podorska, uczennica klasy skrzypiec:Karolina Podorska grająca na skrzypcach

  • w 2010 r. zdobyła III miejsce na XI Rybnickim Festiwalu Młodych Talentów im. Ireneusza Jeszke,
  • 12 czerwca 2011 r. zdobyła III miejsce w V Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym "Mistrz literatury dziecięcej Oskar Rieding", organizowanym w Państwowej Szkole Muzycznej I st. nr 4 im. Karola Kurpińskiego w Warszawie,
  • zdobyła wyróżnienie na „XII Festiwalu Muzyki Instrumentalnej” w Chwałowicach.
do góry