• język migowy
Strona główna/Invest in Czerwionka-Leszczyny/Fundusze zewnętrzne/Fundusze Krajowe/Ruszaj śladem Wszędobyla. Zakup edukacyjnej gry planszowej

Ruszaj śladem Wszędobyla. Zakup edukacyjnej gry planszowej

Informacja o projekcie
Celem zadania jest zapoznanie szerokiego pasma odbiorców gry walorami ekologiczno-przyrodniczymi Czerwionki-Leszczyn. Zachęcenie do odwiedzania miejscowości, aktywnego spędzania wolnego czasu.

Gra w nietypowy sposób komunikuje o walorach turystycznych gminy, kładąc jednocześnie nacisk na uświadamianie roli dziedzictwa przyrodniczego oraz troski o środowisko naturalne. W praktyczny, nie podręcznikowy sposób zwraca uwagę na konieczność segregowania śmieci, dbałość o czyste lasy, ścieżki edukacyjne, parki stanowiące doskonałe miejsce do rekreacji i wypoczynku.

"Wszędobyl" skierowany jest do dzieci w wieku powyżej czterech lat i koncentruje się na zaprezentowaniu walorów ekologiczno-przyrodniczych okolicy, zabytków i atrakcji powiatu rybnickiego. Będzie również zachętą dla całych rodzin na spędzenie wolnego czasu na łonie natury. „Wszędobyl” zwraca również uwagę na dbałość o dziedzictwo przyrodnicze i troskę o czyste środowisko. Gra została bezpłatnie rozpowszechniona do przedszkoli i szkół zlokalizowanych na terenie gminy.

Całkowita wartość projektu wynosi 20 085,00zł z czego:

  • dofinansowanie z WFOŚiGW 14 060,00 zł,
  • wkład własny gminy 6 025,00 zł.

do góry