• język migowy
Strona główna/Invest in Czerwionka-Leszczyny/Fundusze zewnętrzne/Fundusze Krajowe/Remont zaplecza obiektu sportowego wraz z ogrodzeniem boiska wiejskiego w Palowicach

Remont zaplecza obiektu sportowego wraz z ogrodzeniem boiska wiejskiego w Palowicach

Informacja o inwestycji

Projekt polegał na remoncie budynku obiektu sportowego wraz z ogrodzeniem boiska wiejskiego w Palowicach. Zakres robót obejmował roboty rozbiórkowe, poprzez demontaż zniszczonej baterii prysznicowej, rozebranie zniszczonej i popękanej wykładziny ściennej oraz posadzki z płytek, zdemontowanie starej instalacji wodnej. Ułożono nowe płytki ceramiczne na ścianie oraz na posadzce. Ze względu na nieszczelność i zły stan techniczny, wymieniono także okna, drzwi drewniane na stalowe oraz elementy łazienkowe tj. umywalki, baterie umywalkowe, baterie natryskowe. W ramach remontu ogrodzenia rozebrano dziurawą i zniszczoną siatkę oraz zamontowano nową. Wstawiono także nową furtkę wejściową ze słupkami. Ocieplono ściany budynków z gazobetonu płytami styropianowymi metodą lekką-mokrą wraz z przygotowaniem podłoża.

Głowne cele projektu
Bezpośrednim celem zadania było stworzenie warunków do rozwoju obiektu sportowego, poprzez wyremontowanie budynku wraz z ogrodzeniem boiska wiejskiego w Palowicach. Zrealizowanie inwestycji przyczyniło się do rozwoju działalności sportowej na terenach wiejskich, promocji zdrowego trybu życia i roli aktywności fizycznej w jego kształtowaniu. Polepszyły się także warunki dla organizacji czasu wolnego oraz wypoczynku dla dzieci i młodzieży z terenu Palowic.

Informacja o inwestorze i wykonawcy

Inwestor Wykonawca
Gmina i Miasto Czerwionka-Leszczyny

ul. Parkowa 9
44-230 Czerwionka-Leszczyny

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji
ul. 3 Maja 36a
44-230 Czerwionka-Leszczyny

Usługi Ogólnobudowlane Jacek Płonka

ul. Suszecka 7
43-188 Orzesze-Woszczyce

Informacja o znaczeniu Unii Europejskiej w realizacji inwestycji
Zadanie pn. „Remont zaplecza obiektu sportowego wraz z ogrodzeniem boiska wiejskiego w Palowicach” zostało współfinansowane w ramach Konkursu Przedsięwzięć Odnowy Wsi Województwa Śląskiego na lata 2006-2010.

Wartość projektu to kwota 40 662,49 zł, z czego dofinansowanie wynosiło 20 000 zł.

do góry