• język migowy
Strona główna/Invest in Czerwionka-Leszczyny/Fundusze zewnętrzne/Fundusze Unijne/Gmina dzieciom - budowa miejsc wypoczynku i rekreacji w Czerwionce-Leszczynach

Gmina dzieciom - budowa miejsc wypoczynku i rekreacji w Czerwionce-Leszczynach

UE logo PROW logo

Informacje o projekcie

Projekt polega na wybudowaniu miejsc wypoczynku i rekreacji w postaci placów zabaw w miejscowościach: Czuchów, Książenice, Palowice, Przegędza, Stanowice oraz Szczejkowice. Oprócz robót budowlanych, które będą obejmowały m.in. likwidację zbędnych, istniejących elementów, wycinkę krzewów oraz wykonanie prac ziemnych związanych z korytowaniem pod projektowane nawierzchnie placów zabaw, zostaną zamontowane urządzenia zabawowe. Konstrukcja urządzeń zabawowych wykonana będzie z drewna litego, która posadowiona będzie na stopach stalowych ocynkowanych zakotwionych w gruncie przez zabetonowanie. Pozostałe elementy urządzeń jak daszki, siedziska czy barierki wykonane zostaną ze sklejki laminowanej wodoodpornej. Nawierzchnie wokół urządzeń zabawowych to mata gumowa z otworami. Wyposażenie placu zabaw to m.in.: zjeżdżalnie, piaskownice, huśtawki, karuzele, sprężynowce, ławki.

Główne cele projektu

Celem operacji jest wzrost atrakcyjności miejscowości położonych w Czerwionce-Leszczynach poprzez udostępnienie mieszkańcom infrastruktury wypoczynkowej i rekreacyjnej w postaci placów zabaw. Wykonanie przedsięwzięcia przyczyni się do polepszenia jakości życia na wsi, w szczególności jej najmłodszych mieszkańców i ich rodziców. Poprawi się także estetyka wsi oraz bezpieczeństwo dzieci. Projekt ma ogromne znaczenie zarówno dla wzrostu atrakcyjności spędzania wolnego czasu jak również dla budowania poczucia wspólnoty lokalnej.

Informacja o inwestorze i wykonawcy

Inwestor Wykonawca

Gmina i Miasto Czerwionka-Leszczyny
ul. Parkowa 9, 44-230 Czerwionka-Leszczyny
Wydział Inwestycji i Remontów
tel. 32 42 959 80, fax: 32 43 307 10
e-mail:  

P.P.U. FIGLER 
Henryk Figler
ul. Witosa 73, 42-603 Tarnowskie Góry
tel. 32 285 50 77, fax 32 285 50 77
e-mail:  

Informacja o znaczeniu Unii Europejskiej w realizacji inwestycji

Projekt pn. Gmina dzieciom - budowa miejsc wypoczynku i rekreacji w Czerwionce-Leszczynach, jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013 działania 313, 322, 323 „Odnowa i rozwój wsi”.

Wartość przedsięwzięcia to kwota 418 275,80 zł, z czego dofinansowanie z PROW to 217 808,00 zł.

Galeria zdjęć z realizacji inwestycji

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie."

PROW - logo

do góry