• język migowy
Strona główna/Invest in Czerwionka-Leszczyny/Fundusze zewnętrzne/Fundusze Krajowe/Budowa sali gimnastycznej wraz z zapleczem przy Gimnazjum nr 2 w Leszczynach

Budowa sali gimnastycznej wraz z zapleczem przy Gimnazjum nr 2 w Leszczynach

Informacja o inwestycji

Przedmiotem projektu jest budowa przyszkolnej sali gimnastycznej wraz z zapleczem, zlokalizowanej w Leszczynach, przy ul. Ogrodowej 6, na terenie Gimnazjum nr 2. Ww. obiekt przeznaczony jest dla uczniów gimnazjum oraz innych uczniów szkół publicznych pod nadzorem wychowawców. Obiekt składa się z jednej kondygnacji użytkowej oraz piętra w części łącznika komunikacyjnego. Bryła budynku oparta jest na rzucie wielokąta o podstawowych wymiarach: szerokość elewacji sali 26,5-32,7 m, długość sali 42,2 m, wysokość budynku sali o funkcji eliptycznej 8,2-12 m, oraz wysokość przybudówek3,3-5,2 m. Powierzchnia całkowita sali i zaplecza wynosi 1291 m2. Główne wejście do budynku połączone zostało z otaczającym terenem rampą o spadku 6,0%, wyposażoną w poręcze przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Szatnie, umywalnie i wszystkie pomieszczenia na parterze budynku hali są dostępne dla osób na wózkach inwalidzkich. Dokonano również podłączenia do istniejących sieci energii elektrycznej, wodociągowej, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, centralnego ogrzewania.

Płyta boiska wykończona jest wykładziną, umożliwiającą organizację szerokiego profilu rozrywek sportowych, uwzględniającą również ewentualne obciążenie pod kątem widowiskowym. W holu głównym znajduje się pokój WF-isty lub gospodarza obiektu oraz magazynek sportowy. Sala posiada niezależne drogi komunikacyjne do placówek szkolnych, jak i oficjalne na zewnątrz budynku. Z sali są bezpośrednie drzwi na boisko zewnętrzne, które pełni funkcję drogi ewakuacji. Łącznik zaprojektowano tak, by umożliwiał przejście do sali, ale także sprawne komunikowanie się pomiędzy obiektami szkoły.

Głowne cele projektu

Wykonanie inwestycji miało na celu poprawienie warunków rozwoju, kształcenia i dostępu do edukacji w Gimnazjum nr 2 w Czerwionce-Leszczynach. Bezpośrednim celem jest poprawa efektów kształcenia na poziomie gimnazjalnym oraz ponadgimnazjalnym, a także ułatwienie dostępu do zajęć sportowych osobom niepełnosprawnym. Realizacja ww. inwestycji pozwoli na promocję zdrowego i aktywnego stylu życia.

Informacja o inwestorze i wykonawcy

 

Inwestor Wykonawca

Gmina i Miasto Czerwionka-Leszczyny

ul. Parkowa 9
44-230 Czerwionka-Leszczyny
Wydział Inwestycji i Remontów

tel. (032) 42 959 80
fax: (032) 43 307 10

e-mail: iir@czerwionka-leszczyny.com.pl

Zakład Ogólnobudowlany Artur Kiowski

ul. Wiejska 8, 47 - 143 Niezdrowice

Informacja o finansowaniu inwestycji
Projekt pn. „Budowa sali gimnastycznej wraz z zapleczem przy Gimnazjum Nr 2 w Leszczynach” jest współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Wartość zadania to kwota 2 828 400 zł, z czego dofinansowanie z MSiT to 840 000 zł.

Galeria z postępu prac

do góry