• język migowy

Leszczyny 2011

Leszczyny 2011

Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe ISM Mariusz Pyrchała
Czerwionka-Leszczyny

Przedsiębiorstwo ISM powstało w 1998 roku. Główny profil firmy to usługi spawalnicze oraz ślusarstwo. Potencjał zakładu oparty jest na 14-letnim doświadczeniu, wysoko wykwalifikowanej kadrze technicznej, nowoczesnym parku maszynowym oraz nieustannym doskonaleniu wyrobów i usług. Wszystkie surowce używane do produkcji poddawane są rygorystycznej selekcji oraz badaniom. Gwarancją utrzymania wysokiej klasy produktów jest stały nadzór działu kontroli jakości.
Z troską o dalszy rozwój, firma planuje w najbliższym czasie rozbudowę hal produkcyjnych, inwestycje w zakresie nowoczesnych technologii produkcji oraz ciągłe poszerzanie oferty asortymentowej.
Aby sprostać najbardziej wymagającym klientom sukcesywnie powiększa swoją kadrę oraz dba o wysoki poziom wiedzy aktualnie zatrudnionych pracowników szkoląc ich na specjalistycznych kursach z zakresu technologii spawalniczej. Firma wykonuje skomplikowane prace dla firm z branży górniczej, hutniczej oraz stoczniowej na terenie Polski oraz Niemiec.
Przedsiębiorstwo wspiera finansowo między innymi: Gminną Ligę Piłki Nożnej - drużynę ISM, Powiatową Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczą w Czerwionce-Leszczynach, Zespół Szkół Specjalnych w Czerwionce-Leszczynach oraz przekazuje 1 % podatku dla Funduszu Lokalnego Ramża.

Zakład Piekarsko-Ciastkarski Andrzej Podpłoński
Czerwionka-Leszczyny

Andrzej Podpłoński kontynuując rodzinną tradycję rozpoczął samodzielną działalność w branży piekarsko-ciastkarskiej w 1993 roku. Powoli rozwijał swoją działalność rozszerzając o kolejne punkty sprzedaży pieczywa i ciastek. Na dzień dzisiejszy Zakład zatrudnia 60 osób w 6 sklepach firmowych. Andrzej Podpłoński wspiera rzeczowo i finansowo inicjatywy społeczne podejmowane przez szkoły, przedszkola i kluby sportowe.

Firma Handlowo-Usługowa "ROGOWA" Rudolf Świaczny
Stanowice

Rudolf Świaczny prowadzi działalność od 1991 r. Na początku był to sklep ogólno-spożywczy. W kolejnym roku poszerzył działalność o restaurację "Rogowa". Jest to firma rodzinna, zatrudniająca średniorocznie 8 osób.
R. Świaczny wspomaga również od wielu lat rzeczowo i finansowo różne działania społeczne podejmowane głównie dla dzieci przez Stowarzyszenie Odnowy i Rozwoju Wsi Stanowice i Zespół Charytatywny. Ponadto udostępnia nieodpłatnie swój lokal na imprezy i spotkania integracyjne mieszkańców sołectwa takie jak: dożynki, bale charytatywne, turnieje skatowe, wystawę gołębi pocztowych, konkurs potraw wielkanocnych oraz zebrania wiejskie.

Zajazd "MAT" Damian Budny
Bełk

Zajazd "MAT", który obecnie prowadzi Damian Budny istnieje od ok. 1890 roku. Powstał w zabudowaniach dworskich, które należały do poprzednich właścicieli Bełku. Od 1930 roku właścicielem tego lokalu zostali dziadkowie D. Budnego - Alojzy i Gertruda Budny. Gospoda ta cieszyła się bardzo dobra opinią, która do dnia dzisiejszego taką pozostaje. Po 1960 roku, w latach komunistycznych dziadkowie aktualnego właściciela zostali zmuszeni do oddania gospody pod zarząd tamtejszych GS-ów. W tamtych latach lokal nosił nazwę "Bar Ludowy" i stopniowo podupadał - między innymi stracił uprawnienia do prowadzenia kuchni. Po roku 1992 Damianowi Budnemu udało się odzyskać lokal i prowadzi go do dnia dzisiejszego. Przez cały ten okres lokal był remontowany i modernizowany. Obecnie gospoda nosi nazwę: Zajazd "MAT". Powoli odzyskuje renomę jaką lokal cieszył się w dawnych latach. D. Budny dzięki pozyskaniu środków unijnych planuje jego rozbudowę o dodatkową salę oraz miejsca noclegowe.
Damian Budny jest zaangażowany w działania na rzecz sołectwa Bełk. Udziela wsparcia finansowego dla inicjatyw lokalnych. Jest członkiem wspierającym Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi Bełk.

Diagnostyka pojazdów "ROCAR" S.c. Judyta Stencel-Cichy, Romuald Stencel
Czerwionka-Leszczyny

Przedsiębiorstwo Diagnostyka Pojazdów ROCAR S.c. powstało w 1997 roku na bazie Stacji Kontroli Pojazdów. W momencie założenia firma zatrudniała 6 osób.
W 2003 roku otrzymała status Okręgowej Stacji kontroli Pojazdów. W 2005 roku Spółka oddała do użytku nowo wybudowany obiekt stacji kontroli, a w 2009 myjnię bezdotykową. Również w 2009 r. powstała druga spółka ROCAR BIS Sp. z o.o..
Obecnie Przedsiębiorstwo zatrudnia 17 osób, głównie wysoko wyspecjalizowanych diagnostów samochodowych, mechaników samochodowych i elektroników.
Firma w okresie swojej działalności uzyskała wiele nagród i wyróżnień, m.in.: w roku 2000 "Czarny Diament" - statuetkę przyznawaną przez Rybnicką Izbę Przemysłowo-Handlową, w latach 2001-2002 Certyfikaty Przedsiębiorstwo FAIR PLAY przyznawane przez Krajową Izbę Gospodarczą, w roku 2003 Złoty Certyfikat Przedsiębiorstwa FAIR PLAY, i w roku 2004 jedno z największych wyróżnień: Złotą Statuetkę Przedsiębiorstwa FAIR PLAY, w 2007 roku złotą odznakę Śląskiego Klubu Biznesu. Przez cały okres istnienia firma współpracuje z samorządami, od kilku lat jest stałym sponsorem fundacji "Nadzieja w Beznadziei" wspierającej dzieci z chorobami nowotworowymi. Zawsze stara się pomagać tym, którzy tej pomocy potrzebują.

top_baner
do góry