• język migowy

Leszczyny 2002

PPHU Zimex

PPHU Zimex jest firmą handlową rozprowadzającą materiały i surowce do produkcji mebli. Wykonuje usługi w zakresie przycinania, formatyzowania, oklejania i transportu swoich towarów. Siedziba firmy mieści się w Dębieńsku przy ul. Kosynierów 3.

Firma powstała w 1991 roku pod nazwą Hurtownia Materiałów Stolarskich i działała na rynku lokalnym, zatrudniając 3 osoby. W 1994 roku zmieniła nazwę na Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe Zimex, rozszerzając działalność o 2 punkty handlowe w Gliwicach i Chorzowie. Obecnie firma zatrudnia około 30 osób i działa na terenie całego Śląska.

Firma Produkcyjno-Handlowa Multipak

Firma Produkcyjno-Handlowa "Multipak"Centrum Dystrybucji Wędlin Multipak z powodzeniem funkcjonuje na rynku od 1991 roku. Działa głównie na terenie Śląska, współpracując z ponad trzydziestoma zakładami mięsnymi z regionu i kraju. Obecnie firma zatrudnia 86 osób. Aktywnie współpracuje z ponad 700 sklepami i sieciami handlowymi. Aktualnie firma jest w trakcie rozbudowy. Nowe magazyny spełniać będą normy unijne, a organizacja pracy będzie jedną z najnowocześniejszych w kraju.

Kombinat Koksochemiczny Zabrze SA - Koksownia Dębieńsko

Kombinat Koksochemiczny Zabrze SA - Koksownia DębieńskoGłównym kierunkiem działalności Koksowni Dębieńsko jest produkcja koksu opałowego i przemysłowego na rynki krajowe i zagraniczne oraz produkcja gazu koksowniczego, smoły, benzolu surowego i siarczanu amonowego, w oparciu o węgle Rybnickiej i Gliwickiej Spółki Węglowej. Zakład zatrudnia 210 osób, a około 100 kolejnych osób znajduje zatrudnienie w firmach współpracujących.

Stały wzrost jakości wytwarzanych produktów pozwolił zwiększyć możliwości eksportu. W ostatnich latach około 30% produkcji trafiało na rynki zagraniczne. Najbliższe lata będą okresem przystosowawczym zakładu do wymogów przepisów unijnych w zakresie technologii i ochrony środowiska. Realizacja zadań z tym związanych będzie procentować dalszym wzrostem jakości produktów oraz ograniczeniem uciążliwości zakładu dla otoczenia.

Koksownia Dębieńsko wspiera również wszelkie inicjatywy społeczne, kulturalne i charytatywne, współpracując z samorządem lokalnym.

Pawilon Centrum Rajmund Tkocz

Pawilon "Centrum" Rajmund TkoczRajmund Tkocz prowadzi działalność gospodarczą wspólnie z żoną od 1968 roku. W 1990 roku jego firma wybudowała pawilon Centrum, który jest placówką handlowo-usługową dającą zatrudnienie kilku osobom z terenu gminy.

Rajmund Tkocz od wielu lat systematycznie wspiera szkoły, przedszkola oraz akcje prowadzone przez instytucje charytatywne. Aktywnie uczestniczy w życiu gospodarczym i kulturalnym gminy. Wspólnie z żoną opiekuje się zabytkowym krzyżem Boża Męka wybudowanym w roku 1827, który znajduje się przed pawilonem i ściśle związany jest z historią Czerwionki.

Piekarnia Krzysztof Dobisz

Piekarnia Krzysztof DobiszFirma rozpoczęła działalność w 1991 roku, zatrudniając 3 osoby. Efektywny rozwój na przestrzeni lat pozwolił sukcesywnie zwiększać liczbę zatrudnionych oraz wdrażać nowe technologie. Przykładem tego może być zainstalowanie nowoczesnych pieców firmy Bongard, dzięki którym można produkować wydajniej, z większą dbałością o środowisko naturalne, z zachowaniem asortymentu charakteryzującego się bardzo wysoką jakością.

W związku z oczekiwaniami rynku firma podjęła decyzję o inwestowaniu w uruchamianie własnych sklepów i punktów sprzedaży. Aby w dalszym ciągu efektywnie działać na rynku, sprostać wymaganiom i potrzebom klienta, firma nadal będzie stawiać na inwestycje, technologię, wysokiej jakości produkt i sprawną dystrybucję.

do góry